اطلاعات بیشتر


نام مکان:
فرودگاه آزادی
استان:
البرز
شهرستان:
نظر آباد

معرفی نامه

فرودگاه تفریحی و آموزشی «آزادی» از مناطق نمونه گردشگری استان البرز است. این فرودگاه در جنوب غربی شهرستان نظرآباد و در نزدیکی روستای صالحیه واقع شده و به عنوان نخستین مجموعه پروازی بخش خصوصی در کشور و حتی خاورمیانه فعال است. مجموعه پروازی آزادی بیش از 60 هواپیمای فوق سبک دارد و در آن آموزش پرواز و خلبانی در قالب دوره‏های تخصصی انجام می‌شود. پروژه فرودگاه آزادی از سال 1377 به منظور ارتقا و ترویج فرهنگ هوانوردی و ایجاد بستری مناسب جهت استفاده بخش خصوصی از محصولات هوایی آغاز شد.

کارشناسان معتقدند «پدیده هوانوردی عمومی در ایران» به طور جدی از این فرودگاه آغاز شده استفرودگاه آزادی با در اختیار داشتن امکانات متنوع قطب نخست هواپیمای فوق سبک ایران و مرکز خرید و فروش این نوع از هواپیماها است. همچنین در این فرودگاه تعمیرات و دیگر خدمات برای هواپیماهای خصوصی انجام می‌شود. فرودگاه آزادی تنها فرودگاه خصوصی است که در بخش‌های تحقیقاتی، صنعتی، آموزشی و تفریحی فعالیت دارد. آموزش خلبانی، خرید و فروش و مونتاژ هواپیماهای فوق سبک از فعالیت‌های جاری این فرودگاه هستند.

فرودگاه آزادی با 75 هکتار فضا و 50 هکتار داری دفاتر نگهبانی,باند و برج مراقبت پرواز، آشیانه آماده سازی هواپیما، پارکینگ، کارگاه‌های ساخت و مونتاژ، آشیانه تولید، آشیانه نگهداری هواپیما، ترمینال و جایگاه بازدید کنندگان، ایستگاه مجهز هواشناسی و سایت ایمنی زمینی ,می باشد فرودگاه آزادی خدمات هوایی زیر را ارائه میدهد:1-ارائه خدمات به استانداریها و بخش خصوصی وزارتخانه و کلیه افراد حقیقی و حقوقیتعمیر و نگهداری و سرویس دهی به هواپیمای بخش خصوصی، ارگانهای دولتی و کارخانجات صنعتی و تولیدی2-ایجاد سایت تولید انبوه و مراکز ارائه خدمات پس از فروش محصولات هوایی3-گسترش فرهنگ هوانوردی برای جذب و تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز صنعت هوایی 4- توسعه بازار محصولات از طریق ارائه مناسب خدمات آموزشیهمچنین نمایش «اوج ایرانیان» نخستین نمایش هوا فضای فرودگاه آزادی در محل این فرودگاه خصوصی واقع در شهرستان نظرآباد استان البرز برگزار شد. تعداد زیادی از مردم استان‌های تهران، البرز و قزوین برای تماشای مانور هواگردهای سبک و فوق سبک در محوطه زیبای فرودگاه گردهم آمده بودندمنبع:http://www.p-alb.irhttp://azadiairport.

irhttp://www.shahrkhabar.ir/News/Item/256/1http://www1.jamejamonline.

ir/http://portal.nazarabad.info/http://pilot.blogfa.

com/post-6.aspxhttp://128askari.parsiblog.com/http://www.

mehrnews.com/detail/News/1611099.