اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار دره گاهان
استان:
یزد
شهرستان:
تفت

معرفی نامه

یکی از مناطق دیدنی شهرستان تفت در استان یزد، تفرجگاهی به نام «دره گاهان» است .به دلیل وجود آبشار وهمچنین صخره‌های زیبا باعث شده گردشگران زیادی را به خود جذب نماید.آبشار در دره ای در دامنه شیر کوه قرار گرفته و آب آن از بارش‌های آسمانی و ذوب تدریجی برف‌های شیرکوه تامین می‌شود. زیبایی آبشار،هوای مطبوع و جلوه‌های طبیعی دره‌ی منتهی به آبشار،عواملی اند که گردشگران بسیاری را برای گذراندن اوقات فراغت در یک ناحیه ییلاقی در دل کویر به سوی آبشار می‌کشاند.

آبشار فصلی دره گاهان در جنوب غربی شهر تفت و در قسمت ورودی از سمت استان فارس واقع شده است.برای رفتن به کنار آبشار درگاهان و تماشای تنها آبشار مهم استان یزد،در اول ورودی تفت،از سمت جاده ابرکوه ،جاده ای فرعی وجود دارد که به آبشار منتهی می‌شود.از ابتدای جاده تا آبشار کمتر از پنج کیلومتر فاصله است که پانصد متر انتهای آن را باید پیاده پیمود.در این مسیر آب نماهای زیبایی بنا شده که آب روانی در آنها جاری است، که بسیار زیبا و فرحبخش میباشد.

ارتفاعی بیش از 20 متر دارد که در فصل بهار تا اوایل تابستان از سرچشمه‌های شیرکوه آب از ییلاقات ده بالا و طزرجان به این سمت جاری است و در ارتفاع بالای 20 متر به صورت آبشار در می‌آید . درختان میوه سردسیری در دامنه‌های شیرکوه به وفور یافت می‌شود و حتی در این منطقه پیست اسکی زمستانه نیز ایجاد شده استوجود سنگ‌های مساعد برای صخره نوردی در کنار آبشار نیز مزید بر علت شده و منطقه را بیش از پیش مشهور ساخته است. در این منطقه طرح اکوتوریستی و تفرجگاهی اجرا شده است.منبع :http://fam-group.

blogfa.com/http://www7.yazd.irna.

ir/http://salargroup.blogsky.com/1391/01/20/post-28/.