اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پارک کوهستان یزد
استان:
یزد
شهرستان:
یزد

معرفی نامه

پارک کوهستان یزد از پر رونق‌ترین فضاهای سبز شهری یزد است که در مسیر جاده تفت به یزد ایجاد شده است.در وسط این پارک حوض بزرگیست که آب نمای آن در شب جلوه‌ی زیبایی به آن می‌بخشد.این پارک زیبا دارای امکانات زیادی ازجمله :دریاچه مصنویی زیبا , شهربازی , محل چادر زدن مسافرین، آلاچیقهای زیبا جهت روزهای آفتابی، چمن کاری ودرخت کاری کل محوطه، پیست اسکیت، پیست موتورها و ماشینهای کوچک، امکانات قایق سواری دردریاچه، آبشار مصنوعی همراه جویهای آب زیبا، بوفه، محل پارک ماشینها وبسیاری از امکانات لازم برای مسافرین و سکنه شهر یزد میباشد .همچنین در این پارک وسایل بازی از جمله چرخ وفلک بزرگی نصب شده است که شور ونشاط کودکان ونوجوانان را میافزاید.

این پارک شاید بزرگترین پارک استان یزد میباشد، این پارک درایام تابستان وبهار مورد توجه بسیاری از همشهریان یزدی میباشد که همراه خانواده برای صرف شام ونهار ویا برگزاری مراسم تولد وجشنهای خانوادگی به این محل مراجعه میکنند.بسیاری از مسافرین هم از این مکان استقبال می‌کنند وشبها پس از رسیدن به این محل چادر زده وشب را دراین مکان بیتوته می‌کنند.بدلیل وجود نگهبانی ومراقبین بسیار دراین پارک این محل به مکان امن ودلچسبی برای خانواده‌ها تبدیل شده است.این پارک کوهستانی شبهای تابستانی خنکی دارد.

آبنمای هارمونیک وموزیکال پارک کوهستان یزد قابلیت رقص آب و نور به صورت زنده، ...مشاهده کامل متن متناسب با سخنرانی و پخش موسیقی را دارا می‌باشد.

این آبنما شامل مجموعه ای از فواره‌های خطی، دایره ای، بال، فواره حرکتی ،پرتاب قوسی، نازلهای چرخان، جت و رقص خطی بوده که در تاریخ ۹۲/۸/۹ نصب و راه اندازی شده است. منابع:http://yazd.irib.ir/component/content/article/123/22285http://www.

negahmedia.ir/media/show_pic/47989http://www.khorasannews.com/OnlineNews.

aspx?category=All&newsid=1141725.