اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار آسکان
استان:
البرز
شهرستان:
طالقان

معرفی نامه

برای دیدن آبشار آسکان طالقان باید به مسیر گردشگری که به روستای گته ده منتهی می‌شود بروید ، آنجا سه راهی است که راهی به روستای گراب و درانتها به روستای آسکان دارد. اگر بخواهید به کنار آبشار بروید پس از عبور از میان درختانی که در کنار هم روییده‌اند به آبشار آسکان می‌رسید. این آبشار در فصول سرد حالتی یخ زده به خود میگیرد که بر جذابیتهای آن می‌افزاید. در این منطقه زیبا مسیرهای پیاده روی موجود است که گردشگران علاقه وافری به گذر از آن دارند.

در مسیر جاده طالقان که از آزادراه تهران-قزوین جدا می‌شود، پس از صعود به گردنه بلندی که بالاتر از ابراهیم آباد قرار گرفته، دره زیبای طالقان نمایان می‌شود. این دره مابین کوه‌های طالقان و تخت سلیمان محصور شده است و طبیعتی سرد و کوهستانی دارد. مسیر دسترسی به منطقه طالقان، از استان قزوین میسر است ولی محدوده شهرک طالقان و روستاهای مجاور جزو استان تهران و شهرستان ساوجبلاغ می‌باشند. در شرقی‌ترین نقطه دره طالقان و درمیان کوه هایی عظیم، آبشار زیبای آسکان پذیرای عاشقان طبیعت است.

روستای آسکان در 43 کیلومتری شرق شهرک طالقان واقع است. سراسر این آبشار در زمستان پر از قندیل‌های یخی بسیار زیبا می‌شود که جلوه خاصی از طبیعت به خود می‌گیرد. مسیر دسترسی به این آبشار ناهموار بوده و همراه داشتن امکانات کوهنوردی الزامی است. علاوه بر آبشار آسکان در دره‌های اطراف روستای جوستان نیز آبشارهای فصلی جوستان گزارش شده که در دسترسی به آن‌ها وسایل مناسب کوهنوردی را می‌طلبد.

منبع:http://www.negahmedia.ir/media/show_pic/64541http://mochan-geles.loxblog.

ir/http://mehranian.rozweb.in/http://rasekhoon.org/.