اطلاعات بیشتر


نام مکان:
دره بیشه در
استان:
یزد
شهرستان:
بافق

معرفی نامه

در مسیر شهرستان بافق به بهاباد و ۲۰ کیلومتری شرق بافق ، دره ای به نام " دره بیشه در " واقع گردیده است. این دره که به " دره سنگآب " نیز معروف است ، دارای کوچه‌های باریک با دیواره سنگی صیقل یافته از آب با پیچهای تند در انتهای خود می‌باشد که گواه وجود جریان‌های سیلابی بسیار شدید در این منطقه است. همچنین در انتهای دره و در نزدیکی قله ، طاق سنگی بزرگی وجود دارد از جمله زیبایی‌ها و جاذبه‌های این منطقه محسوب می‌شود.هرچند که عبور از دره بیشه در نیازمند مهارت‌های فنی و تجهیزات خاصی نمی‌باشد ، اما باریک شدن مسیر در قسمتهایی از دره ، و نیز وجود سنگ‌های فراوان و آب‌های جاری ؛ همگی سبب گشتند که راه به شدت لغزنده باشد و توجه کافی گردشگران را می‌طلبد.

پوشش گیاهی دره ، شامل بنه و انجیر کوهی می‌باشد که در مسیر دره بسیار زیاد دیده می‌شوند.تخته سنگهای بزرگ دره بیشه در ، دارای شیارهای هستند که توسط آب ایجاد شده است. این تخته سنگ‌ها در دلشان حجمی از آب را جای داده اند و به همین سبب به سنگآب معروف گشته اند. گفتنی است که این آب‌ها بسیار خنک و زلال و قابل شرب می‌باشد.

لازم به ذکر است که وقتی از کوه به پایین سرازیر می‌شوید ، متوجه می‌شوید که چند ساعت پیاده روی در کوه ، شما را از مبداء به مقصد رسانده است ، به عبارتی مسیر دره ، کوه‌ها را دور میزند. منبع:http://bafgh.irhttp://www.bafghfarda.

com.