اطلاعات بیشتر


نام مکان:
تپه‌های شنی صادق آباد
استان:
یزد
شهرستان:
یزد

معرفی نامه

تپه‌های شن روان صادق آباد یزد یکی از جالب‌ترین جاذبه‌های توریستی این استان می‌باشد که در فاصله هفده کیلومتری بافق و همجوار روستای صادق آبادقرار دارد.محلی‌ها، این منطقه را به اسم ریگ صادق آباد می‌شناسند . البته تا چند سال پیش این جاذبه توریستی خیلی شناخته شده نبود ولی دو سه سالی است که بیشتر به آن اهمیت داده شده و تلاش هایی هم برای معرفی این منطقه صورت گرفته است. اهالی روستای صادق آباد یک کمپینگ تفریحی تاسیس کردند که در ایام تعطیل خدماتی مثل پیست شتر سواری، کویر نوردی، والیبال ساحلی، زمین بدمینتون و میزبانی از اردوهای دانش آموزی و ریگ نوردی را ارایه می‌دهند.

این منطقه با زیبایی منحصر به فرد و خاصی که دارد می‌تواند خیلی بیشتر از این مورد توجه قرار بگیرد و فعالیت هایی مثل شن اسکی، موتورسواری صحرا، شن درمانی یا برگزاری اردوهای حرفه ای کویر نوردی، می‌تواند باعث رونق بیش از پیش و جذب گردشگران داخلی و خارجی شود. ذکر این نکته در اینجا ضروری می‌باشد که سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در مناطق کویری از چندین نظر حایز اهمیت می‌باشد که کویر و کویرنوردی یکی از شاخه‌های پرجاذبه و مهم اکوتوریسم قلمداد می‌شود.کویرنوردی همواره یکی از مهمترین بخش‌های صنعت اکوتوریسم است چرا که بسیاری از سیاحان و جهانگردان، کویرهای ایران را کویرهایی متفاوت و زنده توصیف کرده‌اند.رصد ستارگان و اجرام آسمانی در شب‌های .

..مشاهده کامل متن کویر از جمله زیباترین و پر معنویت‌ترین عامل برای جذب گردشگران علاقمند می‌باشد.همچنین کویر نوردی، رشته ای از طبیعت گردی است که شاید بیش از هر رشته‌ی دیگر، جنبه تاریخی داشته باشد.

درباره عبور از کویرهای بزرگ دنیا و ماجراجویی هایی که در پی آن می‌آمده داستان‌های زیادی نقل شده است. سهم کویرهای ایران از این داستان‌ها وصف زیبایی‌های بی کران و شب‌های پر از ستاره شان است.امروزه پیمایش کویرها نه برای رسیدن از مکانی به مکان دیگر بلکه تماما به خود رنگ یک جاذبه ورزشی ـ تفریحی گرفته است. رشته‌های ورزشی همچون اتومبیل رانی، دوچرخه سواری و موتورسواری در بافت‌های کویری در شاخه ای جداگانه اجرا می‌شود.

مسابقات اتومبیل رانی موسوم به رالی کویر از این گونه می‌باشد. به جز آن می‌توان با پای پیاده نیز بخشی از یک منطقه کویری را پیمود. همین فعالیت نیز توسط عده ای به صورت حرفه ای و جدی انجام می‌شود که می‌توان به آن کویر نوردی جدی نام دارد.منابع :http://kavirbafgh93.

blog.ir/http://salargroup.blogsky.com/http://www.

yazdfarda.com/http://danakhabar.com/http://www.goftavard.

gq/.