اطلاعات بیشتر


نام مکان:
غار چاه برق
استان:
یزد
شهرستان:
تفت

معرفی نامه

غار چاه برق یکی از غارهای استان یزد می‌باشد که در شمال شرق روستای دستجرد از توابع دهستان دهشیر بخش مرکزی شهرستان تفت و در محل معدن سنگ واقع شده است.دهانه این غار در ارتفاع تقریبی دو هزار و پانصد متری واقع شده و افراد محلی معتقدند که رعد و برق بزرگی باعث ایجاد آن شده است. این غار به صورت چاهی به عمق شصت و پنج متر می‌باشد که پیمایش آن نیاز به فرود به صورت معلق دارد.در ابتدای دهانه چاه، طاقچه نخست قرار دارد که دارای حدود چهل و پنج متر عمق می‌باشد.

در این نقطه، چاه به سه شعبه تقسیم می‌شود که راهروی اول به صورت افقی و به طول هفت متر با دسترسی آسان مقدور است. چاه دوم که در امتداد ورودی اصلی است، حدود پانزده متر عمق دارد و با همان اندازه، به ناگهان تمام می‌شود. از چاه دوم به چاه سوم یک راه با دهانه باریک وجود دارد که بعد از یک طاقچه کوچک، حدود هجده متر تا انتهای غار عمق دارد. این غار دارای حفره‌ها و دالان‌های کوچک بسیار می‌باشد.

در این غار تعداد زیادی کبوتر زندگی می‌کنند.با عرض پوزش آدرس دقیق غار چاه برق در حال حاضر بر روی نقشه موجود نمی‌باشد به محض اطلاع از آدرس، نقشه به روز رسانی خواهد شد. دوستانی که از آدرس غار چاه برق اطلاع دارند لطفا برای آدرس دقیق مارا همراهی کنند.منابع :http://www.

dastjerd.blogfa.com/http://dir.wikipg.

com/http://irancaves.com/http://www.khorasannews.com/http://www.

iranboom.ir/.