اطلاعات بیشتر


نام مکان:
قلعه خسروآباد
استان:
یزد
شهرستان:
ابرکوه

معرفی نامه

قلعه خسروآباد یکی از قلعه‌های تاریخی شهرستان ابرکوه در استان یزد می‌باشد که در دهستان فراغه و در روستای خسروآباد واقع شده است و حدود چهار هزار مترمربع مساحت دارد.این بنا با حصاری بلند و چهاربرج در چهارضلع به صورت چینه ای ساخته شده است. در داخل قلعه، تعدادی خانه به مساحت هشتصد مترمربع وجود دارد. ازخصوصیات بارز این بنا می‌توان به ترئینات برج‌ها اشاره کرد.

قدمت قلعه خسروآباد به دوره قاجار باز می‌گردد و با شماره بیست و پنج هزار و سیصد و شصت در تاریخ هجدهم اسفند سال هزار و سیصد و هشتاد و هفت در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. اخیرا مرمت قلعه خسروآباد آغاز شده است که از جمله موارد مرمت آن می‌توان به اندود کاهگل پشت بام، اجرای سیمگل بدنه، اجرای شرفی و اجرای فرش کف اشاره کرد.ابرکوه در جنوب غربی شهرستان تفت و استان یزد قرار دارد. این شهرستان از شمال به شهرستان صدوقِ استان یزد و شهرستان شهرضا استان اصفهان، از شرق به شهرستان خاتمِ یزد و از غرب و جنوب به شهرستان آبادهِ استان فارس محدود است.

با عرض پوزش آدرس دقیق قلعه خسروآباد در حال حاضر بر روی نقشه موجود نمی‌باشد به محض اطلاع از آدرس، نقشه به روز رسانی خواهد شد. دوستانی که از آدرس قلعه خسروآباد اطلاع دارند لطفا برای درج آدرس دقیق ما را همراهی کنند.منابع :http://www.negahmedia.

ir/http://javanonline.ir/http://abarkooh.yazdcity.ir/.