اطلاعات بیشتر


نام مکان:
تفرجگاه ییلاقی خوران ( دهکده توریستی خوران )
استان:
ایلام
شهرستان:
ایوان

معرفی نامه

شهرستان ایوان جزو مناطق ییلاقی استان ایلام است و در حدفاصل ایلام و اسلام آباد و گیلان غرب قرار گرفته است.روستای زیبا و خوش آب و هوای خوران ایوان نیز در استان ایلام در هفت کیلومتری این شهرستان واقع است.شرایط بهینه زیست محیطی، کوهستانی بودن منطقه ایوان و مراتع بسیار و دسترسی آسان به دشت و کوهستان و وجود رودخانه‌های زیاد در این منطقه مخصوصا رودخانه عظیم و پر آب کنگیر باعث استقرارهای موقت و دائم بسیاری در طول دوران تاریخی در این منطقه شده است و همچنین گردشگاه ساکنان منطقه است .منطقه تفریحی خوران ایوان در جنوب غربی دشت ایوان و در دامنه‌های کوه‌های شره‌زول قرار دارد ,این منطقه با انبوهی از درختان و زلالی از چشمه‌ساران یکی از مهمترین پارک‌های طبیعی استان به شمار می‌رود.

دهکده توریستی خورانین داری انواع باغ‌های میوه و گردو می‌باشد.چشمه‌سارهایی که از دل کوه در این منطقه بیرون آمده چشم انداز دل پذیر و آرامبخشی دارند.نزدیکی به شهر ایوان و وجود اردوگاه تفریحی توریستی در وسط باغ‌های این دهکده و امکانات رفاهی موجود در اطراف این روستا باعث جذب گردشگران زیادی از نقاط مختلف ایران و همچنین کشورهای دیگر شده است.انواع درختان و میوه‌های وحشی مثل تمشک در اطراف این روستای سرسبز وجود دارد که چشم هر گردشگری را به خود جلب می‌کند.

آویشن ,گیاهان بومی منطقه است که دارای خواص دارویی فراوانی است و ...مشاهده کامل متن نظر هر گردشگری را جلب می‌کند.

این روستا محل کوچ پرندگان و از جمله چند لک لک زیبا است که بر روی درختان بلند لانه می‌کنند.در آغاز فصل بهار این منطقه زیبا به خاطر ویژگی‌های منحصر به فردش پذیرای گردشگران نوروزی بسیاری است. هم اکنون این محل به اداره آموزش و پرورش شهرستان ایوان تحویل شده است و به عنوان اردوگاه تفریحی از آن استفاده می‌شود. منابع:http://www.

mehrnews.com/TextVersionDetail/2065766http://g-sh-k.blogfa.com/post-34.

aspxhttp://www.irna.irhttp://joyzar.ir/news/2551http://tnews.

ir/khabar/087C23379572.htmlhttp://bikhabaran.irhttp://khabarkhoon.com.