اطلاعات بیشتر


نام مکان:
تنگ کافری
استان:
ایلام
شهرستان:
بدره

معرفی نامه

وجود کوهستان‌های کبیرکوه، دینارکوه و مانشت طبیعتی منحصر به فرد را در ایلام شکل داده است که بارز‌ترین آن در شکل گیری تنگ‌های متعدد و زیبا در اطراف این کوه دیده می‌شود. در ایلام تنگ هایی وجو دارد که علاوه بر جاذبه ذاتی طبیعی خود ، در برخی از آن‌ها یادگارهایی از تاریخ و پیشینیان ما به چشم می‌خورد. در 8کیلومتری شمال شهرستان بدره در جاده ایلام به بدره تنگ زیبای کافری واقع شده است. رودخانه ای در این تنگه جریان دارد که پس از عبور از آن در شمال تنگه به رودخانه سیمره میریزد.

آثاری از معماری صخره ای دوران پیش از تاریخ در این تنگه به چشم میخورد که نشان از قدمت و اهمیت آن دارد. جنگل‌های وسیع بلوط و گونه‌های جانوری مانند سنجاب ایرانی جذابیت‌های دیگری است که در این منطقه قابل مشاهده است. طول تنگه در حدود 2 کیلومتر و ارتفاع آن از سطح دریا در حدود 700 متر است. در 1 کیلومتری مدخل ورودی تنگه برکه آب زمزم قرار گرفته است.

همچنین زیارتگاه جابر در این منطقه از دیگر نقاط گردشگری منطقه محسوب میشود.ایلام از بهترین و زیباترین مقاصد گردشگری ایران زمین می‌باشد که در اولین ماه اولین فصل سال می‌تواند هدف گردشگران قرار گیرد. منبع:http://www.hammihan.

comhttp://www.negahmedia.irhttp://ilamtoday.com.