اطلاعات بیشتر


نام مکان:
تله کابین حیران اردبیل
استان:
اردبیل
شهرستان:
اردبیل

معرفی نامه

گردنه حیران یکی از پرجاذبه‌ترین مناطق گردشگری کشور است که می‌توان احداث تله کابین حیران را گام مهمی در راستای توسعه گردشگری گیلان و اردبیل دانست.تله کابین حیران واقع در گردنه زیبای حیران در مسیر نمین به آستارا در مرز بین استانهای اردبیل و گیلان و کشور جمهوری آذربایجان قرار دارد. مسیر تله کابین حیران از جاده آستارا به اردبیل در منطقه حیران آغاز شده و وارد جنگل فندقلو می‌شود که با علاوه براینکه با موضوع گردشگری و افزایش درآمدهای اقتصادی آن سنخیت کامل دارد، فرصت مناسبی برای جذب گردشگر است.این تله کابین دو ایستگاه مستقل دارد که یک ایستگاه در جنگل فندقلو و دیگری در منطقه حیران گیلان است.

تله کابین در نقطه‌ای از گردنه حیران قرار گرفته که از طرف شرق به دریای خزر و شهر آستارا و چشم‌اندازهای زیبای گردنه حیران و از طرف غرب و جنوب به جنگل‌های زیبای فندقلو و از شمال نیز به شهرهای مرزی جمهوری آذربایجان مشرف است. تله کابین گردنه حیران بزرگترین تله کابین کشور به طول مسیر یک‌هزار و 500 متر است که از مناطق نمونه گردشگری کشور به حساب می‌آید.این تله کابین علاوه بر ایجاد اشتغال برای ۵۰ نفر ، دو منطقه ویژه گردشگری فندقلو و گردنه حیران را به یکدیگر وصل کرده و زمینه‌های تفریح و بهره مندی مسافران و گردشگران بسیاری را از این مناطق فراهم آورده است.منطقه گردشگری حیران برخوردار از ویژگی‌های رفاهی .

..مشاهده کامل متن و تفریحی خاصی است بطوریکه در ابتدا، انتها و مسیر این تله کابین امکانات رفاهی، هتل و رستوران ایجاد شده تا مسافران ورودی به این منطقه احساس رضایت کنند. منبع :www.

mehrnews.comhttp://ebtekarnews.com/http://fa.wikipedia.

org/.