اطلاعات بیشتر


نام مکان:
قلعه دره سی
استان:
آذربایجان شرقی
شهرستان:
کلیبر

معرفی نامه

قلعه دره سی در سه کیلومتری جنوب غرب شهرستان کلیبر و در جوار قلعه بابک قرار دارد، این مکان علاوه بر سرسبزی و خرمی آبشارهای بلندی از آب چشمه‌های کوهستانهای جمهور وجود دارد که بر زیبایی طبیعی قلعه دره سی افزوده است. در ماه‌های اردیبهشت، خرداد و تیر ماه طبیعت زیبایی و توانایی خود را به نمایش می‌گذارد . مراتع و کوهها و باغ‌ها و کنار رودخانه‌ها سراسر پر از رنگانگ می‌گردد . در این منطقه هر یک از فصول سال زیبایی خیره کننده ای دارد اما پاییز در این منطقه لطف و رنگ دیگری به خود می‌گیرد.

روح نوازی انواع پرندگان کوچک و بزرگ در دل جنگل در شب و روز نوازشگر گوش گردشگران عزیز می‌باشد . این تفرجگاه محل زندگانی پرندگانی مانند کبک و پرندگان شکاری مانند شاهین و همین طور پرندگان خوش الحال می‌باشد که هر ساله پذیرای هزاران هزار میهمان داخلی و خارجی با طبیعت خود می‌باشد . قلعه دره سی در جنوب قلعه بابک واقع شده‌است و صعب‌العبورترین مسیرهای صعود به قلعه بابک را داراست. جشنواره زغال اخته با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری منطقه ارسباران ، از جمله جشن هایی است که در منطقه نمونه گردشگری قلعه دره سی شهرستان کلیبر برگزار می‌شود.

به طور کلی با توجه به کمک مسئولین بخصوص شهرداری و فرمانداری و شورای اسلامی شهر کلیبر امکاناتی از جمله هتل – اتاقکهای پیش ساخته – چادر – سرویس بهداشتی – آب و برق و تلفن ایجاد شده است تا گردشگران ...مشاهده کامل متن عزیز بتوانند نیازهای اساسی خود را بر طرف کنند .

در آینده ای نه چندان دور تله کابین، مرکز تفریحی، مراکز اقامتی، سایت طبیعت گردی، تلار و رستوران در قلعه دره سی راه اندازی می‌شود. منبع :http://www.yjc.ir/ http://www.

aharyar.ir/ http://ilna.ir/news/news.cfm?id=54896 http://www.

aharyar.ir/tag http://www.farsnews.com/newstext.

php?nn=13920621000144.