اطلاعات بیشتر


نام مکان:
مجتمع آبدرمانی سبلان
استان:
اردبیل
شهرستان:
سرعین

معرفی نامه

شهر تفریحی سرعین در ‪ بیست و پنج کیلومتری شهر اردبیل واقع شده است . این شهر یکی از مهم‌ترین مراکز استقرار چشمه‌های آبگرم در ایرن است.سرعین در فرهنگ لغات فار سی به معنی سرچشمه می‌باشد. در ادوار گذشته این منطقه به نام‌های ساری قیه، سارقین، سرائین، سرقین هم نامیده می‌شده است.

چشمه‌های آبگرم سرعین که با دما، خاصیت و ویژگی‌های درمانی خاصی از دل زمین می‌جوشند، همه ساله در فصل تابستان مسافران و گردشگران بسیاری را از گوشه و کنار کشور و خارج از ایران به سوی خود جلب می‌کند.مجتمع آب درمانی سبلان یکی از کم نظیر‌ترین آب درمانی‌ها در سطح خاورمیانه و آسیا می‌باشد .این مجتمع با زیر بنای هفت هزار و دویست متر مربع در زمینی پنج هزار و دویست متر در دو طبقه احداث و در سال هفتاد و پنج به بهره برداری رسید . احداث پارک و فضای سبز ، احداث پارکینگ هایی در شمال و جنوب مجتمع ، وجود فروشگاههای لوازم آرایشی و بهداشتی در محوطه بیرونی و داخلی از جمله امکانات و اقداماتی است که در ساخت این مجتمع در جهت رفاه حال گردشگران در نظر گرفته شده است.

این مجتمع در طول سال آماده سرویس دهی و پذیرائی از علاقه مندان استفاده از مظاهر طبیعت با امکاناتی به روز می‌باشد . این مجتمع همچون نگینی در سطح داخلی شهر سرعین جاذبه خاص به این شهر بخشیده است بطوری که با افتتاح این مجتمع آب درمانی علاوه بر آن که تعداد گردشگران و مسافرین ...

مشاهده کامل متن داخلی و خارجی افزایش پیدا کرده است باعث رضایت اکثر استفاده کنندگان از خدمات این مجتمع نیز شده است .امکانات این مجتمع به شرح زیر می‌باشد:امکانات قسمت آقایان:استخر سر پوشیده به ابعاد ۱۸×۱۸ با عمق ۱۳۰ سانتی متر و ظرفیت ۲۰۰ نفر، ۶۵ وان انفرادی با کاشیکاریهای زیبا ، ۱۴ واحد آبگرم تحت فشار (جکوزی) ، سونای خشک دو واحد و سونای بخار یک واحد با امکانات جانبی دیگر مانند دوش ،حوضچه کلر ،دوشهای انفرادی ۴۳ واحد ، سالن پزشکی (فیزیوتراپی) مجهز به دستگاه‌های مرتبط ، سالن انتظار با ظرفیت ۴۰۰ نفر با امکاناتی نظیر تلویزیون ،صندلی ،غرفه لوازم بهداشتی و خوراکی، سالن نماز خانه با ظرفیت ۳۰۰ نفر ، قسمت مدیریت و اتاق‌های اداری ،سالن رستوران و کافی شاپ ، رختکن و کفشداری قفل دار با ظرفیت ۴۰۰ نفر ، اتاق ویژه با امکانات خاص جهت استفاده مهمانان و توریست‌های خارجی با پرسنل مجرب و آشنا به زبانهای خارجی.امکانات قسمت بانوان:استخر سرپوشیده دو واحد که یک واحد آن استخر آب ایستا به ابعاد ۷۰/۹×۶۰/۹ با عمق ۱۳۰ سانتی متر - استخر دیگر با آب در حال چرخش با ابعاد ۴۰/۷×۱۸/۵ با عمق ۱۳۰ سانتی متر می‌باشد.وانه‌های انفرادی ۳۵ واحد، حوضچه‌های آبگرم تحت فشار (جکوزی) ۵ واحد ، سونای خشک ۲ واحد و سونای بخار یک واحد.

دوش‌های انفرادی ۲۰ واحد ، سالن انتظار با ظرفیت ۲۰۰ نفر ، سالن نماز خانه ، قسمت مدیریت و اداری .مجتمع آب درمانی سبلان برای هر سانس می‌تواند چهارصد نفر برای اقایان و دویست نفر برای خانمها سرویس دهد . منابع:http://www.hamshahrionline.

ir/print/168123http://iranht.ir/http://irtdc.ir/sabalan_complex.asp.