اطلاعات بیشتر


نام مکان:
مجتمع آب درمانی ایرانیان
استان:
اردبیل
شهرستان:
سرعین

معرفی نامه

سرعین به جهت داشتن چشمه‌های آب گرم متعدد معروف است و هرساله در تمامی فصول مخصوصا تابستان پذیرایی مسافران و جهانگردان فراوانی است . در این شهرحدود دویست و پنجاه هتل ، هتل آپارتمان و مهمانسرا وجود دارد . علاوه بر این مردم منطقه خانه‌های مسکونی و ویلاهای خود را به عنوان مهمانپذیر اجاره می‌دهند. یکی از این آبدرمانی‌ها که در چند سال اخیر توانسته به شهرت جهانی دست یابد ، مجموعه آبدرمانی ایرانیان است.

این مجتمع در سال همت مضاعف، کار مضاعف به مناسبت گرامی داشت آزادی خرمشهر در زمینی به مساحت بیست و دو هکتار درتاریخ سوم خرداد ماه سال هزار و سیصد و هشتاد و نه با حضورجمعی از مسئولان افتتاح و به بهر برداری رسید.این مجموعه دارای امکانات متعدد از قبیل : استخر آبگرم معدنی با ظرفیت پانصد متر مکعب ، استخر جوانان با ظرفیت دویست و پتجاه متر مکعب ، استخر کودکان با ظرفیت صد متر مکعب ، سونای خشک ، بخار ، جکوزی‌های چندنفره و بخشهای ورزشی و درمانی در مساحتی بالغ بر چهار هزار و ششصد متر مربع یکی از بزرگترین مجموعه‌های آبدرمانی در سطح کشور و منطقه به شمار می‌اید.مجموعه آبدرمانی سرعین ایرانیان، امنیت ، آرامش،نشاط، بهداشت و تندرستی را با بکارگیری آخرین فناوری‌های روز دنیا برای شما میهمان گرامی به ارمغان آورده است.از امکانات این مجموعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:1-استخر آب گرم معدنی:این استخر با با ظرفیت چهارصد و پنجاه متر مکعب جهت درمان درد‌های مفاصل، رماتیسم و آرامش بخش اعصاب می‌باشد.

آب آن ترش مزه و کمی بودار است. ترکیبات آن کربنات ، بیکربنات ، کلروره ، سولفات و کاتیون‌های آن کلسیم ، منیزیم ، سدیم و پتاسیم می‌باشد . هدایت الکتریکی برای بیست و پنج دقیقه درجه حرارت ۱۳۰۰ و PH آن 6/58 ، باقیمانده مواد خشک شده از تبخیر آب آن ششصد و هشتاد و هفت میلی گرم در لیتر بوده و آب آن در ردیف آب‌های کلروره ، بیکرنات سدیم و کلسیک کروم و دمای متوسط آن چهل و دو درجه سانتیگراد می‌باشد.2-استخر جوانان:با ظرفیت دویست و پنجاه متر مکعب مجهز به سیستم تولید موج با بکار گیری آخرین فناوری تصفیه و ضدعفونی کننده آب معمولی با دمای بیست و پنج درجه سانتیگراد ،امید است که محیطی شاد و هیجان بخش برای شما هموطن گرامی باشد.

3-استخر کودکان:با ظرفیت صدمتر مکعب با بکارگیری آخرین فناوری تصفیه و ضدعفونی آب ، مجهز به سرسره آبی ، محیطی امن و شاد را برای کودکان.4 -جکوزی:ماساژ در زیر آب از روش­‌های درمانی بسیار مؤثر در رفع درد عضلات، مفاصل و استخوان ­ها می‌­باشد. استفاده کنندگان از جکوزی در داخل حوضچه قرار می‌گیرند و اعضاء بدن خود را به تناوب در مسیر فواره ­های زیر آب قرار می­ دهند. این مجموعه مجهز به پنج واحد جکوزی مجزا با ظرفیت سی نفر ساخته شده که براساس آخرین استانداردهای روز دنیا می‌باشد.

5-سونا خشک و بخار هم زمان با گرم شدن تدریجی بدن، گرمای محیط را خون از سطح بدن به خود گرفته و به قسمت­‌های درونی منتقل می‌­کند. این جریان پیوسته تا جایی ادامه می­ یابد که گرمای بدن به اوج برسد و به محض آن که عمل تعریق شروع شود، درجه حرارت بدن پایین می­ آید و موجب دفع سموم مختلف بدن می­ شود. سونا سبب تحریک مجموعه اعصاب و غده ­ها شده و در اثر انقباض و انبساطی که بوجود می­ آید، خود نوعی ورزش عمومی برای اندام­‌های داخلی بدن می‌­باشد و در ایجاد حالاتی از نشاط و انبساط خاطر، خشنودی، بهبود افسردگی و پژمردگی و هم چنین در افزایش فعالیت سلول­‌های ذهنی مؤثر است.توصیه می­شود از کل زمان استفاده از استخر 75% اول به شنا کردن اختصاص یابد و 25% وقت مابقی به استفاده از سونا اختصاص داده شود.

بهترین مدت زمان استفاده از سونا برای افراد تازه کار بین پنج تا شش دقیقه در جلسات بعدی تا پانزده دقیقه و برای افراد سالمند حد اکثر پنج دقیقه است .6- حوضچه آب سرد:تعداد دو دستگاه حوضچه در دمایی استثنایی تهیه شده است و محل قرار گرفتن آن در نزدیکی سونای بخار و خشک است . می‌توانید پس از ورزش در بخش‌های دیگر مجتمع، با وارد شدن به این حوضچه به اعصاب و روان خود آرامش بخشید . این حوضچه برای تعادل اعصاب توصیه می‌شود.

آب این حوضچه بسیار تمیز و با دمایی سرد و کنترل شده است و با سیستم‌های هوشمند، کیفیت آب این حوضچه مرتبا تنظیم و اندازه گیری می‌شود. توصیه می‌شود در هنگام غوطه ­ور شدن در حوضچه آب سرد سر و تمام بدن در زیر آب قرار گیرد در غیر این صورت اختلاف دما بین سر و تنه باعث بروز اختلالاتی می‌شود.۷- رختکن براساس آخرین استانداردهای بهداشتی ( آنتی باکتریال)۸- دوش ، ۹- جا کفشی ، ۱۰- مسجد، ۱۱- پارکینگ،۱۲- حیاطمنابع:http://iranht.ir/http://www.

savalankhabar.ir/http://shahinmcc.ir/post-292.aspx.