اطلاعات بیشتر


نام مکان:
مجتمع آبدرمانی قهوه سویی
استان:
اردبیل
شهرستان:
سرعین

معرفی نامه

مجتمع آبدرمانی و اقامتی قهوه سوئی سرعین تحت نظر سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و شرکت آب منطقه ای استان اردبیل دارای سه قسمت می‌باشد:-فاز اول : شامل آبدرمانی مجزا برای خانم‌ها و آقایانمه دارای استخر بزرگ راه درمانی ، حوضچه‌های آبگرم طبیعی، سونا ،جکوزی و دوش‌های انفرادی می‌باشد.-فاز دوم : شامل آب چشم (آب سرد) است که برای شستشوی چشم‌ها مناسب می‌باشد و دارای خاصیت ضدعفونی کننده برای چشم‌ها را دارد و همچنین برای رفع سنگ کلیه و نفخ نیز مفید است ، همچنین این مجموعه کلینیک آبدرمانی هفت مرحله ای است دارای سالن‌های فیزیوتراپی برای تیم‌های ورزشی و سالمندان می‌باشد.-فاز سوم : شامل هتل سه ستاره که امکاناتی همچون رستوران مدرن، پارکینگ طبقاتی و سالن کنفرانس را داراست.آب این چشمه برای بیماریهای چشم مفید بوده و شستن چشمها توسط این آب موجب ضدعفونی چشم می‌شود.

خوردن آب این چشمه به به دلیل دارا بودن ترکیبات بی کربناته گازدار، باعث هضم سنگ کلیه و دفع آن می‌گردد. نوشیدن آبهای بی کربناته به اندازه نیاز قبل از غذا باعث زیاد شدن ترشحات معده شده و آشامیدن آن بعد از غذا آرامش دهنده می‌باشد و به تخلیه معده کمک می‌کند. این آب‌ها اعمال کبدی را بهبود می‌بخشند.از پدیده‌های جالب این مجتمع این است که فاصله مظهر چشمه آبگرم قهوه سویی با دمای چهل و چهار درجه سانتی گراد و آب چشم سرد با دمای .

..مشاهده کامل متن حدودی بیست درجه سانتی گراد تقریبا ده متر می‌باشد که از عجایب عالم هستی می‌باشد.آبهای معدنی اسیدی مثل آب چشم در بهبود تصلب رگها ، میکروبهای روده، بیماریهای تغذیه، فشار خون، نارسائی روده و عروق مؤثر می‌باشد.

آبگرم قهوه خانه همت در قسمت شمالی شهر سرعین قرار دارد دمای آب آن به چهل و چهار درجه سانتی گراد می‌رسد و آبدهی آن حدود دوهزار و هفتصد میلی لیتر در ثانیه است.هیدروتراپی کلمه ای است که به سیستم درمانی با استفاده از آب اطلاق می‌گردد. خاصیت آبهای معدنی هم مربوط به حرارت و گرمای آن و هم مربوط به املاح و ترکیبات شیمیایی موجود در آن می‌باشد. آب خنک‌تر از دمای بدن اثر تحریک کننده و خنک کننده دارند و آب گرمتر از دمای بدن تقویت کننده، نیرو بخش می‌باشد.

آبگرم قهوه سویی از نظر ترکیب شیمیایی در گروه آبهای کلر بیکربناته کلسیک گازدار حاوی رسوبات آهن قرار دارد و خیلی گرم است و مقدار قابل توجهی سیلیس دارند که برای تسکین دردهای مفصلی مفید باشد و استحمام در آن آرام بخش است.ورزش مناسب در آب می‌تواند خستگی و کوفتگی‌های مختلف جسمانی را که در اثر کار سخت یا ورزشهای سنگین به وجود آمده اندرا کم کند. مراحل مختلف سونا سبب باز شدن رگ‌ها و عروق خونی بدن می‌شود که نتیجه مستقیم این فعل و انفعال، تحریک سلسله اعصاب و غدد مختلف بدن هست که موجب نشاط و آرامش روحی می‌گردد. همچنین موجب دفع سریعتر اسید لاکتیک و مواد زائد از بافت‌های بدن شده و باعث رفع انقباض، سفتی عضلات و خستگی جسمی می‌شود.

مجتمع آب درمانی و اقامتی قهوه سویی یکی از مجهزترین آبهای درمانی سرعین دارای امکانات رفاهی استخر آبگرم ،استخر کودک ،سونای خشک و بخار، جکوزی مجهز و استاندارد و دوش آبگرم می‌باشد .منابع:http://iranht.ir/fa/curative-attractionshttp://www.farazgroup.

com/Pages/view.aspx?PostID=950http://www.savalankhabar.ir/.