اطلاعات بیشتر


نام مکان:
چشمه آب گرم سردابه
استان:
اردبیل
شهرستان:
سرعین

معرفی نامه

تفرجگاه دلپذیر سردابه از چشمه‌های آبگرمی که از دل سبلان می‌جوشند بی نصیب نمانده است. چشمه‌های آبگرم سردابه در کنار آبشاری پر آب واقع شده است که در بیست و چهار کیلومتری غرب شهرستان اردبیل و در دامنه شرقی کوه سبلان همسایه یک مجتمع آب درمانی کامل هم می‌باشند . آب چشمه سردابه شفاف، ترش مزه و بی رنگ است و بویی خاص دارد.گوگرد، آب اینجا را مقداری بو دار کرده و البته خاصیت درمانی هم به آن داده است.

املاح قلیایی و گوگرد موجود در آب با رسوب‌های نخودی رنگ مسیر رفت و آمدشان را نشانه گذاری کرده اند. چشمه سردابه در ارتفاع هزار و هشتصد و چهل متری از سطح دریا می‌جوشند که حدود پانزده تا بیست لیتر آب در ثانیه در حوضچه می‌ریزد. در فصول بارندگی آب آبشار زیاد می‌شود که سبزی چمن زار اطراف آن باعث زیبایی دوچندان آن می‌شود. در دو کیلومتری سردابه "یتی بلوک" یا همان "هفت بلوک " یا همان حوض کوچک و آب شیری رنگ نه چندان خوشبویش قرار دارد که دردهای بسیاری را دوا کرده است.

اطراف حوض با سنگ‌های کوچک و بزرگ از چمن سرسبز محوطه جدا شده و عمق زیادی ندارد. حوض کوچک هفت بلوک اتاق و استخر و دوش ندارد اما خواص درمانی بسیاری را دارا می‌باشد.منابع:http://iranht.ir/http://rasekhoon.

net/article/print-107533.aspxhttp://www.wikipg.com/.