اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار شلماش
استان:
آذربایجان غربی
شهرستان:
سردشت

معرفی نامه

یکی از مهمترین آبشارهای آذربایجان غربی آبشار شلماش است که در شهر سردشت جاریست . سر دشت از شهرستان‌‌های کردنشین و مرزی استان آذربایجان غربی است و در جنوب این استان قرار گرفته و با برخی از مناطق کردنشین عراق هم‌مرز می‌باشد . این آبشار با دره ای سرسبز و طبیعت رویایی هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند . آبشار شلماش از شاخه‌های رودخانه زاب کوچک محسوب می‌شود.

این آبشار زیبا از 3 آبشار تشکیل شده ، طبیعت بکر و زیبایی‌های منحصر به فرد آن چشم هر بیننده ای را جذب زیبایی‌های خود می‌کند.و باعث به وجود آمدن یک منطقه تفریحی و تورستی شده است.اولین آبشار شلماش ذر نزدیکی محل پارکینگ قرار دارد. دو آبشار دیگر در دره ای عمیق واقع شده است که با احداث پله و حصار در این منطقه دیدن این دو آبشار را راحت‌تر کرده است .

بهار زیباترین فصل دیدن این آبشار است .آب و هوای منطقه تا اواسط اردیبهشت هم سرد است به همین علت از اول خرداد ماه به بعد تا اواسط پاییز بهترین وقت دیدن این آبشار زیباست.مسیر سردشت به آبشار شلماش مسیر بسیار زیبا و پر درختی می‌باشد. این جاده آسفالت و مناسب بوده وفاصله آن تا رسیدن به آبشار مدت ۲۰ دقیقه است.

.