اطلاعات بیشتر


نام مکان:
چشمه آبگرم اهرم
استان:
بوشهر
شهرستان:
تنگستان

معرفی نامه

استان بوشهر به علت ساختار زمین شناسی خاصی که دارد منابع نسبتاً غنی از چشمه‌ها و آب‌های معدنی وجود دارد.آب‌های معدنی این استان آب‌های کلر دار، گوگردی و کلر و سولفاته هستند و هر کدام دارای خواص درمانی متفاوتی هستند.مهمترین چشمه‌ها و آب‌های معدنی استان بوشهر عبارتند از:آبگرم دالکی ,آبگرم برازجان ,آبگرم خانیک ,آبگرم اهرم ,آبگرم میر احمد ,چشمه آبگرم قوچاک ,آبگرم نیکو ,آبگرم گنویه ,آبگرم میانلو چشمه آبگرم اهرم در نزدیکى شهر اهرم در ۶۳ کیلومترى جادهٔ بوشهر به طرف بندرعباس قرار دارد و حدود ۲ کیلومتر مسیر فرعى خاکى تا رسیدن به مظهر چشمه فاصله دارد. اَهرَم، شهری در استان بوشهر و مرکز شهرستان تنگستان است.

شهر اهرم در فاصله ۵۵ کیلومتری جنوب شرق بوشهر واقع است.چشمه آب گرم اهرم یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است و همه ساله مسافران بسیاری از نقاط کشور به دیدن این جاذبه تفریحی می‌آیند. چشمه آبگرم اهرم بوشهر سال 1386 به‌عنوان دهکده نمونه آب درمانی در ایران انتخاب شد.مظهر چشمه از شکاف سنگ‌هاى رسوبى مارنى و گچى از زمین خارج مى‌شود و آب آن در ردیف آب‌هایى با بارهاى منفى و مثبت مختلف و گرم است.

این چشمه دو استخر زنانه و مردانه دارد و آب گرم توسط یک کانال از سرچشمه به استخرها هدایت مى‌شود.منبع:http://boushehr.irib.ir/index.

php/multimedia-nature/10591-1392-01-18-11-20-58http://vista.irhttp://www.hamshahrionline.ir/details/191412http://www.

ettehadjonoub.irhttp://avayeparsian.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=619:1392-12-26-07-43-50&catid=1:news&Itemid=66http://www.

ghatreh.com.