اطلاعات بیشتر


نام مکان:
بازار دیلم
استان:
بوشهر
شهرستان:
دیلم

معرفی نامه

بندر دیلم با جمعیتی بالغ بر 50 هزار نفر در حدود 200 کیلومتری بندر بوشهر و شمال غربی استان بوشهر نزدیک مرز مشترک استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.بندر دیلم به لحاظ همجواری با کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله امارات و کویت و تجارت بازرگانان و تجار این شهر با این کشورها و دیگر کشورهای آسیایی مثل چین و تایلند و سنگاپور، موقعیت خوب تجاری را فرهم آورده است .نخستین آوازه این شهرستان تجارتی بودن آن است که از قدیم مردم این دیار به کار و فعالیت دراین زمینه مشغول بوده اند.این شهرستان که در مجاور استان خوزستان می‌باشد،هر روز شاهد ورود کسانی است که جهت خرید از بازار این شهرستان دارند.

در ماه‌های آذر، دی و بهمن آب و هوای سرد و بقیه سال هوای گرم و مرطوب دارد. شغل اکثر مردم این شهر تجارت و بازرگانی وصیادی است.اجناس خارجی در این شهر با قیمتی کمتر از بازار ایران به فروش می‌رسند به طوری که از استان‌های همجوار و حتی دیگر استان‌ها برای خرید به این شهر می‌آیند. به همین دلیل در ایام تعطیل شلوغ‌ترین شهراستان بوشهر است.

برپایی بازارچه فصلی دستفروشان در ایام نوروز در کنار ساحل دیلم از دیگر جاذبه‌های این شهر توریستی است که عرضه انواع اجناس ایرانی و خارجی در غرفه‌های کوچک و بزرگ به قیمت مناسب و هیاهوی بازارچه و شلوغی آن علاوه بر مسافران نورزوی، دیلمی‌ها را هم در ایام نوروز به این بازارچه ...مشاهده کامل متن می‌کشاند.

منبع:http://www.farsnews.com/http://khabarfarsi.comhttp://sara.

jamejamonline.ir/news/1401732675959166867http://boshehrgasht3000.blogfa.com/post-10.

aspx.