اطلاعات بیشتر


نام مکان:
چشمه آب گرم میانلو
استان:
بوشهر
شهرستان:
کنگان

معرفی نامه

آب و هوای استان بوشهر به طورکلی گرم (بیابان کناری) که در نواحی ساحلی گرم و نمناک و در قسمت‌های داخلی گرم و خشک است. میزان بارندگی دراستان بوشهر کم و متغیر است.در استان بوشهر به علت ساختار زمین شناسی خاصی که دارد منابع نسبتاً غنی از چشمه‌ها و آب‌های معدنی وجود دارد.آب‌های معدنی این استان شامل آب‌های کلر دار، گوگردی و کلر و سولفاته می‌باشند که هر کدام دارای خواص درمانی متفاوت و متنوعی هستند.

شهرستان کنگان در منتهی الیه جنوب شرق استان در نوار ساحلی خلیج فارس قرار دارد و از نقاط دیدنی استان بوشهر محسوب می‌شود.چشمه آب گرم میانلو در شمال شهرستان کنگان قرار دارد و از شکاف سنگ‌هاى آهک مارنى از زمین خارج شده و عامل تشکیل آن ساختار زمین‌شناختى است. آب چشمه در ردیف آب‌هاى سولفات کلسیم همراه با منیزیم و کلرور سدیم ولرم است.مجموعه قراین تاریخی موجود نشانگر آن است که شهرستان کنگان نسبت به سایر شهرستان‌های استان از اهمیت سوق‌الجیشی و بازرگانی و تاریخی جالب توجهی برخوردار است.

علاوه برآثار به جا مانده از پیشینه تاریخی این شهرستان که عموماً تخریب شده‌اند، چشمه آب گرم میانلو در شمال کنگان از دیدنی‌های منطقه است.منبع:http://www1.jamejamonline.ir/newstext.

aspx?newsnum=100837552535http://vista.irhttp://rcirib.ir/paygah_marakez/cities/amaken_text.aspx?id=1173&ccode=10http://www.

gashtaniha.comhttp://www.hamshahrionline.ir/details/191412http://tnews.

ir/khabar/F74511233108.htmlhttp://www.tebyan-zn.ir/News-Article/tourism/travel_turism_in_iran/2012/12/26/88967.

htmlhttp://khabarfarsi.com/ext/3834183.