اطلاعات بیشتر


نام مکان:
منطقه گردشگری بنگه دشتی
استان:
بوشهر
شهرستان:
دشتی

معرفی نامه

شهرستان دَشتی یکی از شهرستان‌های استان بوشهر ایران است، و شهر خورموج مرکز این شهرستان است.شهرستان دشتی آثار گران‌بهای تاریخی زیادی دارد و 150 اثر تاریخی، طبیعی و مذهبی دارد که جایگاه ویژه‌ای در ثبت این آثار در فهرست آثار ملی کشور دارد.تعدادی از این آثار ارزشمند نیز مانند سنگ‌های سد باستانی قنطره که به الفبای خلیج فارس شمالی معروف شده‌اند، استودان‌های درویشی، سنگ نگاره‌های چاه گاه، قنات باغان، آسیاب‌های آبی سرمک، شنبه،کاردنه، دشت پلنگ، لاور شرقی، قلعه لاور و رزم آباد برای ثبت در آثار ملی کشورمان به مرکز کشور ارسال شده است.منطقه گردشگری بنگه و شیرینه یکی از زیبا‌ترین و کم نظیر‌ترین مناطق گردشگری وزیست محیطی در استان بوشهر است.

این منطقه در فاصله سه کیلومتری شرق شهر خورموج مرکز این شهرستان قرار داردوسعت این منطقه گردشگری که دارای چشمه آب، باغ‌های خرما، درختان جنگلی کنار، بادام و گیاهان دارویی است بیش از100 هکتار است. عملیات اجرایی راه دسترسی منطقه گردشگری بنگه دشتی آغاز شده است که موجب توسعه منطقه گردشگری وتفریحی بنگه خواهد شداین راه به طول دوکیلومتر و عرض شش متر و آسفالته است که شهر خورموج را به منطقه گردشگری بنگه وشیرینه متصل می‌کند. این منطقه گردشگری تاریخی با آبشارهای مصنوعی با همدلی و همکاری منابع طبیعی، آموزش و پرورش، شهرداری، آب و فاضلاب، برق، راه و شهرسازی محلی ..

.مشاهده کامل متن برای تفریح مردم شده است در طول هفته بیش از یک هزار نفر به همراه خانواده در این مکان حضور می‌یابند.بیش از پنج هزاراصله نهال درمناطق گردشگری بنگه و اماکن تاریخی ومذهبی شهرستان کاشته می‌شود این نهال از انواع کهور، اکالیتوس، اکاسیا، کنار، کنی کارکوس، و سایر نهال‌های سازگاربا شرایط آب وهوایی این مناطق هستند.منبع:http://www.

neginjonoub.irhttp://boushehrkhabar.comhttp://fa.wikipedia.

orghttp://vista.irhttp://vazeh.comhttp://newsfeed.tehran.

irhttp://news.iranema.irhttp://www.titreakhbar.

com/view/23097083http://chtn.ir/DesktopModules/DnnForge%20-%20NewsArticles/Print.aspx?tabid=84&tabmoduleid=98&articleId=54582&moduleId=409&PortalID=0http://www.indexiran.

ir/news/news.aspx?newsid=2546509http://www.leymer.ir/?p=80822http://www.

farsnews.com/newstext.php?nn=13921016001380http://www.tasnimnews.

com/Home/Single/216226?ref=ghatrehhttp://www7.boushehr.irna.irhttp://www.

delvar.irhttp://dashti4.ir.