اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پارک جنگلی چاهکوتاه
استان:
بوشهر
شهرستان:
بوشهر

معرفی نامه

چاه‌کوتاه، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بوشهر در استان بوشهر می‌باشد. پارک جنگلی چاهکوتاه ،در دهه هزار و سیصد و پنجاه برای کنترل و مهار شن‌‌های روان احداث شد و کشت درختان کویری جهت مهار پیشروی بیابان در این منطقه رواج یافت. پارک جنگلی چاکوتاه، یکی از جاذبه‌های اصلی این روستا می‌باشد.این پارک که قدمتی حدود چهل ساله دارد، پارک بسیار زیبایی می‌باشد که به زیستگاه گونه‌های گیاهی - درختی مناطق کویری و حاره‌ای و گونه‌های پرندگان ساحلی تبدیل شده است.

مسیرهای بسیار زیبایی در دل این پارک جنگلی احداث شده که از میان درختان کویری عبور می‌کند و منظره بسیار دل نشینی را ایجاد کرده است. آواز پرندگان و سکوت و پاکیزگی عمومی فضا جذابیت پارک را دو چندان کرده است. نخلستان‌های انبوه خرما و مزارع طلایی گندم از دیگر چشم اندازهای زیبای روستای چاهکوتاه به شمار می‌آیند. آرامگاه شیخ حسین چاهکوتاهی و فرزندانش که در جنگ معروف جنوب ( ایران و انگلیس ) به شهادت رسیده اند ، از آثار تاریخی روستای چاهکوتاه می‌باشند.

ضلع شمال غربی آرامگاه شیخ، آرامگاه شاعر معاصر ایران، زنده یاد منوچهر آتشی قرار دارد. چاهکوتاه نام یکی از دهستانهای یازده گانه بوشهر است که از شمال به دهستان عیسوند، از باختر به دهستان انگالی، از جنوب به دهستان باغک و از خاور به دهستان سمل مختم می‌شود. این دهستان تقریباً در جنوب شرقی بخش برازجان ..

.مشاهده کامل متن قار داد و قراء آن در جلگه ساحلی خلیج فارس می‌باشد. هوا چاهکوتاه گرم، مرطوب و مالاریائی است که در حدود پنج هزارتن سکنه داشته است. آب آشامیدنی این روستا از آب چاه تامین شده و زراعتش به شکل دیمی می‌باشد.

محصولش غلات و جزئی خرما و شغل اهالی زراعت است . منابع : http://fa.wikipedia.org/http://chahkota.

blogfa.com/http://wikiroosta.irhttp://webyan.ir/http://zahrabsj.

blogfa.com/.