اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار شول
استان:
بوشهر
شهرستان:
دشتستان

معرفی نامه

آبشار شول (تل سرکو )درفاصله حدود 5 کیلومتری از غرب جاده ارتباطی سعدآباد به وحدتیه و در مجاور جاده آسفالته دسترسی به روستاهای شول ( تل سرکو )و سیاه منصور و برروی رودخانه شاپور واقع گردیده است. مسیر دسترسی مربوطه تا آبشار هموار و آسفالته بوده که این مهم از ویژگی‌های منحصر به فرد این آبشار نسبت به زیرراه و فاریاب می‌باشد . این سایت با توجه به محل استقرار آبشار که شامل دسترسی مناسب سواره و پیاده و همچنین طبیعت خاص آن دارای محدوده ای تپه ماهور و قسمتی از محوطه تخت و بدون شیب شامل محوطه سبزو حاشیه ورودخانه و نهایتاً آبشار که به صورت دایو طبیعی عمل می‌کند که روی هم رفته مجموعه ای از کاملترین سایت‌های گردشگری استان و حتی منطقه ای را شکل داده که در نوع خود بی نظیر است ضمناً هر کدام از خصوصیات منطقة فوق الذکر انتظارات اقشاری خاص از گردشگران را تامین می‌نماید .بدین ترتیب که : 1- دسترسی سهل الوصول به سایت برای کلیه خانواده‌ها خصوصاً خانوار‌های فاقد وسیله مزیت اساسی محسوب می‌گردد.

2- طبیعت خاص رودخانه با توجه به عمق متنوع آن در فصل بهار و اوایل تابستان از عمق کم حدود cm50 – cm 30 در قبل از پل و حدود cm 100 بعد از پل نهایتاً عمق بیش از 6-5 متری در پایین دست آبشار می‌باشد که این ویژگی مجموعة رودخانه و آبشار را برای تفریح و آب تنی و شنای افراد با سنین مختلف و خانواده‌ها مناسب می‌سازد . همچنین ...

مشاهده کامل متن طبیعت سبز و سایه دار پایین دست آبشار که با توجه به وضعیت خاص و سایه اندازی آن می‌تواند پذیرای خانواده‌ها در ایام تعطیل و آخر هفته حتی در ماههای نیمه گرم تابستان باشد. 3- محدوده تپه ماهور مجاور که در حال حاضر به عنوان پیست موتور سواری محلی فعال برای تفریح و سرگرمی و ورزش نوجوانان و جوانان منطقه محسوب می‌شود لذا در مجموعة 3 آبشار مورد مطالعه برای آبشار شول کاربریها و فعالیت‌های خاص در جهت تقویت عملکرد ورزشی پیشنهاد گردیده است.منبع :http://alborz.irib.

ir/.