اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پارک جنگلی مشگین شهر
استان:
اردبیل
شهرستان:
مشگین شهر

معرفی نامه

پارک جنگلی مشگین شهر با انبوه درختان برافراشته در حاشیه رودخانه خیاوچایی قرار دارد و به دلیل مجاورت با شهر و برخورداری از طبیعت ناب، هر روز میزبان علاقمندان زیادی است. جاده ماشین رو این پارک از ورودی جاده اردبیل به مشکین آغاز شده و انتهای آن به میدان سبلان در شهر منتهی می‌شود.این پارک زیبا و دل‌انگیز ،در دره دلربای خیاوچای در جنوب شرقی مشکین‌شهر قرار دارد که دره بسیار طولانی و خوش‌منظری است که چشم هر بیننده و مسافری را می‌نوازد. پارک خرم و نشاط انگیز مشگین شهر به لحاظ داشتن ده‌ها هزار اصله درخت میوه از جمله گردو، گیلاس، آلبالو و تامین علوفه هزاران راس دام،محل باطراوت و دل‌گشایی برای تفرج و گذران اوقات فراغت اهالی شهر و هزاران مسافر طبیعت‌دوست فراهم کرده است.

وجود میوه‌های گوناگون، صدای دلنشین نهرها و جریان آب سیل‌آسای خیاوچای و زمزمه‌های بلبلان طبیعت همراه با نسیم محلی، گل‌گونه هر رهگذر را نوازش می‌دهد. ضمنا آن طرف رودخانه خیاوچای نیز آسفالت کاری تا ورودی مشکین شهر ادامه داشته و در انتهای این راه آسفالته (ورودی شهر) یک پارک کوچک که انواع وسایل تفریحی درآن وجود دارد، ساخته شده است و همچنین آبنمای جالبی که اخیرا در این ورودی ساخته شده، صدای دلنشین توجه هر رهگذر و مسافرین را مجذوب خود می‌کند.این پارک معمولا شبانگاه هر روز و عصر روز پنجشنبه و جمعه محل استراحت و تفریحگاه اهالی منطقه ..

.مشاهده کامل متن می‌باشد و در ایام عید، خصوصا عید نوروز و سیزده‌بدر و عید قربان مملو از جمعیت می‌شود.منبع:http://waravi.parsiblog.

com/Posts/34/http://www.negahmedia.ir/media/show_video/15841http://savalanmeshkinshahr.blogfa.

com/.