اطلاعات بیشتر


نام مکان:
سورتمه تهران
استان:
تهران
شهرستان:
شمیرانات

معرفی نامه

آدرس : میدان تجریش، خیابان دربند، نرسیده به میدان دربند، خیابان تاجیک، سمت راست، خیابان گلاب‌دره، پارگینگ اختصاصی بوستان جنگلی گلاب‌درهدر ابتدای سال 92 سورتمه تهران یا سورتمه دربند در منطقه گلابدره افتتاح گردید.در بوستانی که این سورتمه قرار گرفته است جاذبه‌های تفریحی متنوع دیگری نیز قرار دارد.سورتمه وسیله تفریحی مشابه ترن هوایی میباشد با این تفاوت که کنترل سرعت آن با استفاده کننده است و قابلیت سرعت گیری تا 40 کیلومتر در ساعت را داراست . که با خم و قوس‌ها ، سربالایی و سرپایینی‌ها ی ریل هیجان هر چه بیشتر را برای مصرف کنندگان امکان پذیر می‌سازد .

در وسیله تفریحی سورتمه ، افراد می‌توانند با اهرم‌های طراحی شده سرعت خود را تنظیم کنند و آن را به حداکثر 40 کیلومتر در ساعت برسانند . این وسیله تفریحی دارای ویژگی و مشخصه‌های جالبی است و استفاده از آن هیجان و شادی خاص را برای تمامی گروه‌های سنی به همراه دارد . البته باید به این نکته اشاره شود که این وسیله تفریحی با الهام از مونوریل طراحی شده است با این تفاوت عمده که این وسیله مهیج، امکان تنظیم سرعت و افزایش آن را توسط کاربر می‌دهد . همچنین در ساخت این وسیله تفریحی کلیه نکات و استانداردهای ایمنی به کار گرفته شده است دیگر امکانات مجموعه سروتمه دربند:آبشار 30 متری،آلاچیق خانوادگی،زمین بازی کودکان،زمینه چند منظوره،پیست دوچرخه سواری .

..مشاهده کامل متن ،فضای سبز کم نظیر ..

..از جمله ویژگیهای سورتمه تهران می‌توان فضای دل انگیز اطراف و چشم انداز بی‌نظیر آن که در کنار ایمنی و تجهیزات کاملاً استاندارد و سرعت قابل کنترل و کابین‌های روباز و پَرِش (جامپ)‌های هیجان انگیز و اسپیرال گردشی است ، اشاره کرد .امنیت :مهمترین امتیاز از لحاظ مسائل ایمنی در این نوع سورتمه تفریحی اتصال سورتمه به ریل‌ها میباشد .

این بدین معنی است که علیرغم نیروی وارد شده به سورتمه حتی در بالاترین سرعت سورتمه از ریل جدا نمی‌گردد . اضافه بر این سیستم کمربند ایمنی مسافر این ضریب ایمنی در حرکت را افزایش می‌دهد . تمامی سورتمه‌ها مجهز به 2 ترمز مجزا می‌باشند . ترمز اول به صورت اهرمی شکل که در اختیار کاربر برای کنترل سرعت مورد دلخواه در طول مسیر به کار گرفته می‌شود حتی در زمان ریزش باران این ترمز کارایی و قابلیت تنظیم سرعت را دارد .

ترمز دوم کاملا اتوماتیک می‌باشد و هنگامی که سرعت کاربر به 40 کیلومتر در ساعت می‌رسد به طور اتوماتیک علیرغم میل کاربر برای ادامه حرکت با سرعت بالا سرعت را کاهش می‌دهد . باور ما این است تعبیه این ترمز جهت افزایش 2 چندان ایمنی مسافر و در جهت فقط منافع او می‌باشد .استانداردهای محصول :این محصول دارای بالاترین استاندارد‌های اروپایی از جمله TUV آلمان می‌باشد . همچنین کل این محصول، و روند اجرا و نصب آن به تایید موسسه بازرسی کیفیت و استاندارد ایران رسیده و گواهینامه ویژه ای برای استفاده شهروندان از آن صادر شده است که در محل سورتمه قابل رویت می‌باشد .

تلفن گویا: 24557تلفن: 22725307 و 22725197ساعات کاری:ایام عادی : 10 صبح الی 8 شبپنج شنبه ، جمعه و تعطیلات : 10 صبح الی 12 شببرای اطلاع از ساعت کاری در شرایط جوی برفی و بارانی با تلفن 22725307 تماس حاصل فرمایید. منبع :http://www.tehransurtme.com/http://www.

wikipg.com/titles.