اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پارک بهشت مادران
استان:
تهران
شهرستان:
تهران

معرفی نامه

آدرس : بزرگراه همت، خیابان جلفا، خیابان شهید کاویان غربیبهشت مادران مساحتی در حدود ۱۹ هکتار دارد و از اراضی قدیم عباس آباد منطقه ۳ محسوب می‌شود، اما از سال ۸۷ به اولین بوستان اختصاصی بانوان تبدیل شده است.عملیات احداث پروژه بوستان بهشت مادران واقع در ضلع شمال شرقی تقاطع بزرگراه‌های رسالت و شهید حقانی از اواخر اردیبهشت سال 1384 آغاز گردید، عناصر اجرا شده شامل ایجاد و احداث ساختمان برای استقرار مجسمه مادر – محوطه سازی – احداث آبشار – آبنمای روی صفحه و سنگفرش صفحه – انجام دیوارهای 45 سانتیمتر اطراف فضای سبز موجود و ساخت دو دستگاه آلاچیق می‌باشد. این بوستان مخصوص خانم‌ها ساخته شده و حجاب در آن اجباری نیست.اگرچه در ابتدا پیست دوچرخه سواری در پارک ساخته شده و بهره برداری شد اما پیست دیگر مورد استفاده نیست و حتی آوردن دوچرخه به پارک مجاز نمی‌باشد.

روز‌های پنجشنبه از ساعت 8 شب ،ایام تعطیل رسمی و جمعه‌ها آقایان نیز می‌توانند از پارک استفاده کنند.در این بوستان امکاناتی همچون خانه فرهنگ حوراء، خانه سلامت مادر، سالن تیر و کمان، آمفی تئاتر روباز، پیست دوچرخه سواری و ایستگاه روزنامه خوانی وجود دارند. اگر بخواهید از اکثر قسمت‌های عمومی بهشت مادران استفاده کنید، در ضلع جنوب و جنوب شرقی بوستان به سالن چندمنظوره، بوفه، نمازخانه، سرویس‌های بهداشتی، جاده تندرستی، زمین بازی کودکان و کتابخانه دسترسی ..

.مشاهده کامل متن دارید. ناگفته نماند در ضلع شمال غربی یک زمین بازی کودکان دیگر نیز وجود دارد.ترمیم و ایجاد فضای سبز محوطه صفحه (سقف منبع آب) همچنین نصب وسایل بازی و ورزشی وفنس کشی و استتار حریم پارک اجرا شده است.

پوشش این پارک زیبا :اقاقیا، توت، سرو، کاج، نارون، زبان گنجشک، تبریزی، بلوط ایتالیائی و انواع درختچه‌های زینتی میباشد.مسیر دسترسی : پل سیدخندان،خیابان جلفا ،خیابان کاویان غربی البته این بوستان با ماشین شخصی خیلی خوش مسیر است و از بزرگراه رسالت و شهید حقانی نیز دسترسی دارد. برای داخل شدن به بهشت مادران می‌توان از درهای خیابان پروانه، شقاقی و شفا پی استفاده کرد. اگر از در اصلی وارد شدید، خود را برای یک ورزش درست و حسابی در مسیری مار پیچ آماده کنید، انگار که با پای پیاده وارد ماکت کوچکی از پیچ هزار چم جاده چالوس شده اید! وقتی حسابی سرگیجه گرفتید، به میدان آب نما یا میدان اصلی پارک می‌رسید.

البته زیاد نگران نباشید، در تمامی مدخل‌های ورودی و خروجی مسیرها، بانوان حراستی پارک با اونیفورم‌های متحد الشکل کرم رنگی شما را با رویی گشاده راهنمایی می‌کنند.لازم به یادآوریست اگر فرزند پسر دارید، فقط در سنین کمتر از ۵سال به آنها اجازه ورود داده می‌شود، در غیر این صورت از ورود پسر شما ممانعت می‌شود. ساعات‌های ورود و خروج نیز در نیمه دوم سال از ساعت ۷ صبح تا حدود ساعت ۵ و ۶ بعدظهر است، البته بهتر است از روز قبل با شماره‌های ۱۶ ۲۲۸۸۱۱۱۵ تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری به دست آورید. اگر نفستان یاری کند و به انتهای شمالی پارک بروید، پیاده راهی زیبا با درختانی سرسبز در انتظارتان استاین بوستان در سال 1384 با حضور شهردار محترم تهران افتتاح گردید.

منابع :http://parks.tehran.ir/default.aspx?tabid=92&ArticleId=1283http://www.

havadar.ir/content/detail_40493.htmlwww.aftabir.

com.