اطلاعات بیشتر


نام مکان:
بوستان ولایت - شهر بانوان
استان:
تهران
شهرستان:
تهران

معرفی نامه

آدرس : انتهای اتوبان نواب –تقاطع اتوبان تندگویان-پادگان قلعه مرغیشهر بانوان یک باغ ایرانی است که با مساحتی بالغ بر 6 هکتار در شمال بوستان ولایت واقع شده است. و یکی از هفت قطب اصلی مجموعه بوستان ولایت می‌باشد.هدف از احداث شهر بانوان ارتقاء توان فرهنگی، اجتماعی و مهارتهای ورزشی بانوان در راستای حرکتهای قبلی شهرداری است. ورود کلیه آقایان به شهر بانوان ممنوع است و برنامه ریزی به گونه ای است که تمام فعالیتهای شهری این سایت از جمله فعالیتهای مدیریتی ، انتظامی ،خدماتی ، مدیریتی و .

.. توسط بانوان انجام می‌پذیرد.ساختار اصلی شهر بانوان بر پایه باغ‌های ایرانی است و فضای شهری بسیار آرامی در آن پیش بینی شده است.

محورها و گذرها در شهر بانوانمحور دوچرخه سواری حرفه ای ، محور اتومبیلرانی حرفه ای ، گذر تندرستی و گذر هنرمندان از جمله محورهای تعریف شده در شهر بانوان است.عرصه‌های فرهنگی- ورزشی شهر بانوانزمین چمن فوتبال ، زمین بسکتبال ، زمین‌های تنیس ، استخر روباز چهار فصل ، باغهای ایرانی و عرصه‌های اجتماعی از جمله عرصه‌های شهر بانوان است.احترام به عملکرد قبلی مجموعه بهترین بهانه برای احداث محوری سبز با حفظ یادمانهای نظامی از جمله سنگرهای بتنی قدیمی ( زاغه ) در مجموعه شهر بانوان شد.ساختمانهای فرهنگی ورزشی شهر بانوان با مساحتی قریب به 10.

000 متر مربع پس از تغییر کاربری و مرمت‌های ساختمانی ...مشاهده کامل متن که با شیوه‌های مدرن و پیش ساخته انجام شده است با عملکردهای ویژه ای به شرح ذیل طرح ریزی شده اند :*مسجد برای اجرای فرایض الهی*مرکز اداری و مشاوره با هدف پرورش مهارتهای اجتماعی و ارائه خدمات مشاوره به بانوان*مراکز ورزشی چند منظوره با تجهیزات ورزشی ، والیبال ، بسکتبال ، تنیس روی میز ، بدنسازی و .

..*مراکز آموزشهای نظری با بیش از 20 کلاس آموزشی مجهز به سیستمهای مالتی مدیا*کارگاههای آموزشی شامل : عکاسی ، خیاطی ، نقاشی ، قالیبافی ، مجسمه سازی و ..

.*مرکز مدیاتک با مجهزترین امکانات دیجیتالی*مراکز زیبائی ، مراقبتهای پوست و مو ، تالار مد و لباس و ...

* فروشگاههای ویژه بانوان ، مهد کودک ، رستوران و ... از جمله عملکردهای دیگر در شهر بانوان است.

تجهیزات امنیتی ، دوربین‌های مدار بسته و سیستم‌های پیچینگ ، سیستم‌های اعلام حریق ، مبلمان شهری کامل بیش از 100 دوچرخه پیشرفته در سایزهای متنوع و حتی تجهیز فضاهای داخلی از پیشرفته‌ترین نوع انجام می‌پذیرد. برنامه ریزی‌های شهر بانوان چه از حیث شهرسازی و معماری چه از حیث علوم اجتماعی بررسی جامع شده است.توجه به ضوابط طراحی شهری برای معلولین و جانبازان در شهر بانوان در صدر طرحهای شهری قرار گرفته است.منابع :http://parks.

tehran.ir/default.aspx.