اطلاعات بیشتر


نام مکان:
بوستان بانوان نرگس
استان:
تهران
شهرستان:
تهران

معرفی نامه

آدرس : محله یافت آباد، میدان معلم، خیابان شهید حیدری جنوبی، خیابان یاسر ( پشت بوستان بزرگ قائم )بوستان دیگری که مختص بانوان در اواخر سال ۹۰ افتتاح شد، بوستان ۲۴ هکتاری نرگس بانوان است. در جامعه صنعتی به دلیل نظم و انضباط کاری روزانه و یکنواختی کارها که معمولاً در قالب فرم خاص و دستوری انجام می‌گیرد بسیاری از مردم از گذران اوقات فراغت در فضاهای سبز که به دور از هر گونه جبر است لذت می‌برند. شاید در نظر گرفتن چنین مجموعه هایی برای بانوان با توجه به شرایط ویژه موجود ضرورت بیشتری داشته باشد. نیاز به مکان سبز با هوایی سالم برای انجام کلیه فعالیتهای بانوان در گروههای سنی مختلف به منظور تأمین نیازهای جسمی و روحی آنها بسیار ضروری است.

با اختصاص این مجموعه برای بانوان این امکان را به آنها داده ایم تا بتوانند در فضایی آزادتر با ایجاد امنیت کامل و آزادی در انتخاب نوع پوشش به تفریحاتی که مربوط به قشر آنهاست به راحتی و آزادانه بپردازند. علاوه بر شرایط صدرالذکر، زمینه برای ارتقای زندگی فری و اجتماعی بانوان بیش از پیش مهیا می‌گردد.این مجموعه فرهنگی ، تفریحی ، ورزشی ویژه استفاده بانوان طراحی، احداث و به بهره برداری رسیده است و اجزاء پروژه شامل مجموعه استخر و سونا و بدنسازی ، کرایه دوچرخه ؛ کرایه اسکیت ، رختکن زمینهای ورزشی ، رختکن زمین فوتبال ، مهد کودک ، نمازخانه ، سرویسهای بهداشتی ( 4 دستگاه ..

.مشاهده کامل متن ) ، نگهبانی ، کلینیک گل و گیاه ، رستوران و کتابخانه ، مخازن آب ، آتش نشانی و آب خام و شرب ، موتور خانه مرکزی ( آبیاری محوطه ) ، دریاچه ، باغراههای اصلی و فرعی ، رینگ تندرستی ، پست برق داخلی ، پست برق پاساژ، زمینهای ورزشی شامل : بدمینتون ، بسکتبال ، والیبال ، فوتبال و پیست اسکیت و دوچرخه سواری همچنین محوطه بدنسازی و پارکینگ می‌باشد. این بوستان در منطقه ۱۸ ساخته شده مسیر دسترسی به این بوستان :خیابان یافت آباد (بلوار معلم سابق) - میدان معلم - سمت غرب میدان کمی جلوتر بوستان قائم(عج) به صورت طولی در جهت جنوب کشیده شده است. اگر بوستان قائم را تا انتها پایین بروید، پس از مسافتی طولانی به بوستان نرگس می‌رسید.

منبع :http://parks.tehran.ir/default.aspx?tabid=92&ArticleId=926.