اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پیست اسکی آبعلی
استان:
تهران
شهرستان:
دماوند

معرفی نامه

آبعلی در 57 کیلومتری شرق تهران واقع شده است , این منطقه محل تولد اسکی نوین و پایه و اساس ورزش اسکی درایران است . این پیست در واقع قدیمی‌ترین پیست اسکی ایران است.آبعلی دارای 1 تله کابین ، 5 تله اسکی بشقابی و 3 تله اسکی چکشی است ، که به 3 بخش پیست شرکت نفت،پیستهای خصوصی و پیست تربیت بدنی تقسیم می‌شود . ارتفاع بالاترین نقطه آن از سطح دریا 2650 متر و پایین‌ترین نقطه آن 2400 متر است .

طول فصل اسکی دراین پیست از اواسط دی تا اواسط اسفند ماه متغیر است. این پیست از لحاظ امکانات رفاهی دارای 6 رستوران و 1 هتل است .همچنین این منطقه دارای زمین‌های تنیس، سوارکاری، پرش و کایت، محل کمک‌های پزشکی می‌باشد.پیست آبعلی اولین پیست اسکی ایران که دارای دستگاههای بالابر شد آبعلی است .

تاریخ نصب دستگاههای آن به سال 1332 می‌باشد . قبل از آن هم ورزشکاران به ویژه علاقمندان به محیط کوهستان و اسکی در این منطقه به ورزش میپردازند .این منطقه به دلیل اینکه از هوای بسیار مطلوبی در تابستان برخوردار بود و همچنین در گذرگاه اصلی یعنی جاده تهران و شمال کشور قرار داشت عده زیادی از ورزشکاران آشنایی با منطقه آبعلی داشتند.پیست اسکی آبعلی یکی از پیستهای استان تهران است که با آغاز فصل زمستان و بارش برف رونق خاصی پیدا می‌کند.

این پست به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی شهر آبعلی و در گذرگاه جاده هراز پذیرای مراجعین بسیار ...مشاهده کامل متن زیادی است.

ویژگیهایی مثل ، آب گرم ، اماکن مقدس ( امامزاده هاشم ) این منطقه را متمایز از پیستهای دیگر ایران کرده است .منبع:http://www.skifed.ir/fedd.

asp?id=23353http://tafrih.ir/place/3535http://tandorosti.akairan.com/health/varzesh-salamat/5895.

htmlhttp://fa.wikipedia.orghttp://www.yjc.

irhttp://www.beytoote.com/iran/tafrihi/ski-iran.html.