اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار چال محله
استان:
تهران
شهرستان:
شمیرانات

معرفی نامه

آبشار زیبا و فصلی چال محله (چال مگس) در انتهای مسیر عمومی کوهنوردی دارآباد و پس از طی مسافتی در بین درختان بلند بید و گذشتن از لابلای صخره‌های کوچک خود نمایی میکند.مگس در زبان محلی این منطقه به معنای زنبور عسل است.این آبشار نمایی زیبا دارد ولی پرش آن بیشتر در ابتدای بهار است.در کنار این آبشار نیز می‌توان فرصتی برای اندیشیدن در سکوت و آرامش یافت.

در ادامه مسیر، کوه هایی پوشیده از گیاهان دارویی خواهید دید که علاقمندان خاص خود را دارد. برای رسیدن به این آبشار زیبا از محل پارک خودرو در پارکینگ ورودی مسیردارآباد باید مسافتی حدود ۵ کیلومتر را طی کرد تا به این آبشار زیبا رسید.دارآباد از شمال به رشته کوه توچال، از جنوب به زمینهای اقدسیه، از شرق به جایی به نام باقلی‌زار و از غرب به بازوی توچال و زمینهای رحمت آباد مشرف است. کوه‌های دارآباد که دو سوی این دهکده را دربر گرفته‌اند، رشته اصلی توچال هستند که از دامنه شرقی آن تا قوچک ادامه دارد.

دارآباد دو رودخانه دارد به نام‌های «دارآباد» و «کهنه دارآباد» که در جایی به نام «سیر دورود پایین» به هم می‌پیوندند و رودخانه دارآباد را تشکیل می‌دهند. منبع:http://saynab.blogfa.com/http://hendevaneh99.

blogfa.com/http://wiki.pakoob.com/.