اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار شکرآب
استان:
تهران
شهرستان:
شمیرانات

معرفی نامه

آبشار شکرآب در بخش شمیرانات، جاده لشگرک، دو راهی (میدان قائم) لواسان و فشم به سمت لواسان ، روستای آهار بعد از امامزاده قرار گرفته است. از محل روستای آهار تا آبشار حداکثر۲ ساعت پیاده روی با حرکت متوسط است. رودخانه آهار به طول 15 کیلومتر از دامنه‌های کوه صندوق چال سرچشمه گرفته و در مسیر خود از دره‌های کوه تاربیشه گذشته و پس از مشروب کردن روستاهای مسیر به جاجرود می‌ریزد. پس از طی کردن شهر اوشان و روستای آهار به منطقه ییلاقی شکراب می‌رسید.

بهترین فصل بازدید از این روستا بهار (به دلیل وجود شکوفه‌های گیلاس) و پاییز (با درختان رنگارنگ) است. شکرآب باغستانی است ییلاقی و باصفا در غرب دره آهای که چند قنات و چشمه آب از جمله چشمه برفی شکرآب بر زیبایی‌های آن افزوده است. این روستا و مسیرهای غربی آن(منتهی به شهرستانک) محلی برای سیاحت و شکار شاهان قاجار نیز بوده است. آبشار پرآب این روستا یکی از زیباترین مناظر طبیعی آن است.

همچنان آبشاری فصلی و بسیار زیبا موسوم به آبشار چهل پله در دامنه‌های کوه قلعه دختر آهار گزارش شده که از مجموعه ای از آبشارهای زیبا تشکیل شده است.روستای شکرآب در 13 کیلومتری فشم و در میان باغ‌های سرسبز منطقه جلوه زیبایی دارد.چهار کیلومتر مانده به فشم،یک دوراهی است که مسیر سمت چپ به اوشان،باغ گل،ایگل،آهار و شکرآب منتهی می‌شود.منبع:http://www.

beytoote.comhttp://www.hamshahrionline.irhttp://www.

bultannews.com/.