اطلاعات بیشتر


نام مکان:
دریاچه فشافویه
استان:
تهران
شهرستان:
ری

معرفی نامه

این دریاچه در سال ۱۳۸۵ خورشیدی ساخته شده ومتعلق به منطقه شهرری و حسن‌آباد تهران است.در سال ۱۳۸۷ خورشیدی امکاناتی برای تفریحات آبی به دریاچه فشافویه آورده شد و عملیات عمرانی در آنجا آغاز و راه‌اندازی شد.وصف دریاچه از دید یکی از دوستانی که از این دریاچه راضی بودند :در وصف دریاچه فشافویه تعریف زیادی شنیده بودیم, در اولین فرصتی که فراهم شد به بازدید این دریاچه رفتیم.اواسط اردیبهشت بود .

از صبح خیلی هیجان داشتیم که این دریاچه رو ببینیم. حدود ساعت 11 صبح بود که با دوستانمون که مسیر رو میشناختند, به سمت دریاچه حرکت کردیم. ما خودمون را برای یک مسافرت دو ساعته آماده کرده بودیم اما نکته جالب همینجا بود که هنوز40 دقیقه نشده بود که در اتوبان تهران قم کیلومتر ۱۸ از زیر گذر اتوبان گذشتیم و وارد یک جاده خاکی شدیم، بعد از دو سه دقیقه به یک دریاچه آبی خوشرنگ و زیبا رسیدیم. رنگ آبی دریاچه به اندازه ای زیبا بود که مانند فیروزه ای در وسط دشت می‌درخشید، از ماشین پیاده شدیم و با هیجان به سمت مجموعه رفتیم.

خیلی زیبا بود. داشتیم فکر میکردیم چرا تا الان از وجود این دریاچه بی خبر بودیم. محو تماشا و وزش باد و آرامش آب بودیم و سکوت دل انگیز.نسیم خنکی که از سمت دریاچه می‌وزید ما رو یاد شمال می‌انداخت.

در فضای باز هر طبقه یک سری میز و صندلی رو به دریاچه چیده بودند. میزهای کنار دریاچه با سایبان‌های بزرگ بود. ..

.مشاهده کامل متن ما روبروی دریاچه روی صندلی‌ها کنار کافی شاپ نشستیم منظره زیبای رنگ آسمان آبی روشن در کنار رنگ نیلگون دریاچه فوق العاده بود. از دور رشته کوههای البرز نمایان بود و سفیدی برفی که روی کوهها نشسته بود.به گفته یکی از مدیران دریاچه آب اصلی دریاچه از رودخانه کرج و کن سرچشمه می‌گیره و به اینجا منتهی میشه، مساحت دریاچه 286 هکتار هست که طول قابل استفاده آن 5 کیلومتر و عرض آن یک کیلومتر است، عمق دریاچه در عمیق‌ترین قسمت دریاچه به 38 متر می‌رسد.

گاهی توی آب دریاچه ماهی هم وجود داره.سمت چپ دریاچه، یک ساختمان سه طبقه برای رفاه حال مسافرین ساخته شده بود. طبقه اول ساختمان یک کافی شاپ و یک رستوران و همین طور قسمت اداری مجموعه بود.با بررسی بیشتر متوجه شدیم که اکثر تفریحات آبی از جمله جت اسکی، اسکی روی آب، شاتل، بنانا، فلایی برد و.

..برای استفاده مشتری‌ها تدارک دیده شده است. همچنین در صورتی که کسی وسیله بازی آبی مثل جت اسکی داشته باشد می‌تونند با دادن هزینه, نگهداری وسیله خود به این مجموعه بسپارد.

تا اوایل آبان. همه روزه هم از ساعت 10 صبح تا 7 بعد از ظهر آماده سرویس دهی به علاقه مندان ورزش‌های آبیه.محیط دریاچه به قدری زیباست که میشه از آن برای مراسم تولد و عکاسی و کلیپ عروسی استفاده کرد. اما باید از قبل هماهنگی رو با مجموعه انجام داد.

این دریاچه در روزهای تعطیل و آخر هفته بسیار شلوغ و پرازدحام بوده, به همین دلیل جهت برگزاری مراسم فقط در روزهای شنبه تا چهارشنبه میشه اقدام کرد.جالبه که بدونید که این مجموعه برای علاقه‌مندان به یادگیری این ورزش پر هیجان و شاد, امکانات آموزشی فراهم کرده و از سطح پایه تا پیشرفته آموزش خصوصی داره.بعد از گشت و گذار کنار دریاچه, حالا آرامشی که بعد از پشت سر گذاشتن تهران شلوغ, کنار دریاچه به آدم دست میده, فقط کافیه چند لحظه روی صندلی بشینی چشمات رو ببندی و به هیچ چیز و هیچ جا فکر نکنی و فقط نفس بکشی، سکوت و آرامش فوق العاده اینجا رو با تمام وجود استشمام کنی. وجود همچین دریاچه ای در نزدیکی تهران, یعنی یک تفریح بی نظیر.

البته دوستانی هم در مورد بوی دریاچه و همچنین گران بودن تفریحات ... انتقاد داشتند .

امکانات تفریحگاه فشافویه:- دارای جای پارک مناسب- بوفه- کافی شاپ، رستوران، سالاد بار- بیمه برای تمام افراد در حال بازی- حمام و رختکنراه دسترسی به آن: اتوبان تهران قم- کیلومتر ۱۸ بعد از عوارضی- کیلومتر ۵ بعد از زیرگذر اتوبان (تقاطع رباط کریم) به سمت حسن‌آباد، است.۸۸۴۰۰۳۹۲ - ۵۶۲۵۹۲۲۶-۰۹۱۲۸۴۸۲۶۹۵منبع :http://tarinan.com/.