اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار سنگان
استان:
تهران
شهرستان:
تهران

معرفی نامه

سنگان، نام دو روستا (سنگان پایین و سنگان بالا) و منطقه‌ای کوهستانی و بسیار زیبا در شمال غربی تهران و کمی بالاتر از سولقان می‌باشد. ارتفاع روستای سنگان از سطح دریا حدود 2100 متر بوده و راه دسترسی به آن از طریق جاده امامزاده داوود است.آبشار سنگان در شمال غرب روستا قرار دارد ، این آبشار 2575 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و در شمال آن قله پهنه حصار واقع شده است. برای دیدن آبشار سنگان، باید به قدر کافی اهل کوه نوردی و دره نوردی باشید و البته از سرما و آب هم وحشت نداشته باشید چون دره سنگان یکی از دره‌های پر آب این منطقه است و آبشار سنگان، همانطور که از اسمش پیدا است، در یک منطقه سنگی قرار گرفته است.

اوج شکوه و زیبایی آبشار سنگان در ماه‌های فروردین و اردیبهشت است اما این آبشار در زمستان با یخ زدن شکلی بسیار متفاوت و جالب به خود می‌گیرد که حتما باید از نزدیک ببینید.آب و هوای سرد سنگان و ارتفاع ریزش آب باعث میشود که در زیر آبشار قندیل سفید بزرگی ایجاد شود که چشم هر بیننده ای را خیره میکند.ارتفاع 30 متری آبشار و همچنین عمودی بودن صخره‌های محل ریزش آب سبب شده که قطره‌های آبشار مستقیما این مسیر را تا زمین طی کنند که اگر زیر آن بایستید سوزش قطرات خنک آب را حس میکنید.این آبشار تقریبا در تمامی فصول آب دارد اما در ماه‌های فروردین و اردیبهشت شدت آب آن بسیار زیاد و زیبایی آن بیشتر است.

روستای سنگان ...مشاهده کامل متن مملو از درخت‌های آلبالو،گیلاس،گردو،شاتوت و .

. . و بوته‌های تمشک است که بسیاری در مسیر آبشار خودنمایی میکنند.سنگان آب و هوایی بسیار مطبوع و پرطراوت دارد.

برای دسترسی به آبشار سنگان از سمت کرج و غرب تهران پس از میدان دهکده المپیک به سمت شرق در اتوبان همت حدود 3 کیلومتر طی مسیر می‌نمایید و از محل میدان دوم شهران که البته دیگر میدان حذف گردیده بسمت کن وارد می‌شویم. در ادامه از طریق خیابان کوهسار به سمت امامزاده داوود و پس از حدود 10 کیلومتر در سه راهی به سمت چپ جاده که تابلو جهت سنگان را نشان می‌دهد حرکت کرده و در مسیر روستای سنگان پایین و آنگاه به روستای سنگان بالا می‌رسیم. توجه داشته باشید در ایام تعطیل ترافیک ماشین‌ها زیاد شده و امتداد پارک خودرو به بیرون روستای در کنار جاده خاکی هم می‌رسد. از سمت شرق تهران انتهای بزرگراه آبشناسان (ایرانپارس ) در منتهی الیه غرب به ابتدای خیابان کوهسار می‌رسید و بقیه مسیر و از جنوب هم از طریق خیابان ستاری به ایرانپارس و سپس خیابان کوهسار خواهید رسید.

منبع:http://koohestan-n.persianblog.irhttp://www.beytoote.

com/http://www.yjc.ir/http://jaddeh.persianblog.

ir/.