اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار سوتک
استان:
تهران
شهرستان:
شمیرانات

معرفی نامه

دهستان پس قلعه در انتهای منطقه ییلاقی سربند و دربند، در دو کیلومتری شمیران قرار گرفته است. پس قلعه آنقدر زیباست که به محل ضیافت کوه و پرنده و آبشار معروف شده است، این روستا در دره ای پرآب قرار گرفته که هر هفته میزبان صدها گردشگر و کوهنورد می‌باشد ،آبشار سوتک شمیران در شمال غربی دربند و در نزدیکی دهستان پس قلعه واقع شده است. از مهمترین کوه‌های این منطقه می‌توان به بند یخچال اشاره کرد. این کوه که سال‌ها قبل بر اثر رانش زمین، در میان یک صخره بزرگ ایجاد شده است، محوطه ای وسیعی در شرق دره آبشار پس قلعه است که سنگ‌های بسیار بزرگی در اطراف آن پراکنده است.

همچنین بند اوسون که شامل صخره هایی بلند در انتهای باغ‌های دهکده پس قلعه می‌باشد نیز از کوه‌های مشهور منطقه است که به بند مگس نیز معروف است.این آبشار نیز در مسیر کوهنوردی شیرپلا و در امتداد مسیری است که آبشار اوسون واقع شده است. آبشار سوتک در فصل بهار نمایی بسیار جالب و تماشایی دارد.در این مسیر همچنین آبشار پسنگ، قبل از قرارگاه امداد و نجات داودی قرار دارد.

در مسیر حرفه‌ای کوهنوردی این رود دره نیز آبشار اُرس بعد از چشمه فراخلا که خود از جاذبه‌های این مسیر فرعی است جلب نظر می‌نماید. آبشار رجب نیز که نامش را از کافه (قهوه خانه) رجب یکی از کافه‌های قدیمی مسیر گرفته در این رود دره واقع است. به دلیل وجود پستی بلندی‌های فراوان در مسیر رودخانه، ..

.مشاهده کامل متن تعداد زیادی آبشار کوچک و بزرگ در این روددره به وجود آمده که محل مناسبی برای اتراق و گوش سپردن به صدای آب می‌باشد.منبع:http://yasouj.irib.

ir/http://golestan.hyperclubz.com/http://shemirangardi.ir/.