اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پیست اسکی چلگرد
استان:
چهارمحال و بختیاری
شهرستان:
کوهرنگ

معرفی نامه

پیست اسکی چلگرد یکی از مکان‌های تفریحی - توریستی شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری است, این پیست در ۸۵ کیلومتری شهرستان شهرکرد قرار دارد و دسترسی به آن از طریق منطقه زاگرس امکان پذیر می‌باشد.محل پیست در نزدیکی شهر چلگرد، مرکز شهرستان کوهرنگ می‌باشد.این پیست یکی از شناخته شده‌ترین و معروف‌ترین پیست‌های اسکی زاگرس است که در سال ۱۳۵۴ ساخته شده است و در مجاورت تونل اول کوهرنگ و در قسمت شرقی کوه است.این پیست با ۸۰۰ متر طول و شیب ۲۰ درصد به تله اسکی ، برف کوب ، دستگاه‌های بالابر در سه محوطه تفکیکی و ۲ دستگاه بالابر ویژه آقایان و خانم‌ها و یک دستگاه بالابر آموزشی با طول ۲۰۰متر مجهز است.

در این استان ۱۴ مربی در این رشته فعالیت می‌کنند, این مربیان در فصول ریزش برف در پیست‌های اسکی بارده و چلگرد به آموزش علاقه‌مندان می‌پردازند.هم اکنون بیش از هزار اسکی باز حرفه ای در چهارمحال و بختیاری فعالیت می‌کنند.هوای این پیست در بیشتر روزهای زمستان آفتابی است و هر سال ۲۰ تا ۳۰هزار نفر می‌توانند از آن استفاده کنند. اقامتگاه، توقفگاه خودرو، فروشگاه عرضه سوغات محلی و فروشگاه اجاره و فروش تجهیزات اسکی از امکانات این پیست است.

ارتفاع هزار متری از سطح دریا ،شیب مناسب ,جاده دسترسی ، وجود زیرساخت‌های مناسب ورزش‌های زمستانی از مهمترین ویژگی‌های این پیست است.منبع:http://www.farsnews.com/newstext.

php?nn=۱۳۹۱۱۰۱۲۰۰۰۱۶۲http://orazmg.blogfa.com/post-۲۲.aspxhttp://www.

ski-iran.com/news/pist/۱۸۵۳http://www۲.edarekolchb.sso.

ir/web/edarekolchb/aboutprovince/p۳/f۳/۱۱http://www۱.jamejamonline.ir/newstext۲.aspx?newsnum=۱۰۰۸۹۶۱۳۶۰۴۳http://www.

negahmedia.ir/mob/media/show_podcast/۲۰۶۸۴http://fa.wikipedia.orghttp://www.

beytoote.com/iran/tafrihi/ski-iran.htmlhttp://omid-chaharmahal.blogfa.

com/post-۱۸.aspxhttp://www.chelgerd.ir/showpages.

aspx?tid=۱۹http://www.qudsonline.irhttp://tnews.irhttp://www.

tamin.ir/News/Item/۴۲۹۴/۱۰۸/۴۲۹۴.html.