اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پل خداآفرین منطقه بازفت
استان:
چهارمحال و بختیاری
شهرستان:
کوهرنگ

معرفی نامه

شهرستان کوهرنگ یکی از شهرستانهای استان چهارمحال و بختیاری است. مرکز این شهرستان، شهر چلگرد است شهر چلگرد در ۸۵ کیلومتری شهرکرد واقع شده است،که بزرگترین جامعه‌ی ایلی کشور یعنی ایل هفت لنگ بختیاری را در خود جای داده است. طبیعت بکر و دست نخورده منطقه به همراه جاذبه‌های گردشگری بی نظیر سالیانه گردشگران بسیاری را از سراسر کشور و حتی دنیا به سوی این شهرستان هدایت می‌کنند.به طوری که در هر فصل جذابیت و گردشگر خاص خود را دارد.

پل خدآفرین در سمت جنوب شرقی روستای گزستان قرار دارد. روستای گزستان در 140 کیلومتری شهرکرد در منطقه بازفت واقع شده است .این پل به خاطر ریزش کوه در زمانهای قدیم ومحوشدن رودخانه برای مسافتی چند کیلومتری به این نام خوانده می‌شودپل خدا آفرین به صورت طبیعی بر روی رود خانه بازفت ایجاد شده که تنها محل عبور عشایرمنطقه برای ییلاق وقشلاق بوده است که برای عبور از صخره‌های صعب العبوردرزمانهای گذشته بیش از یکصد پله سنگی ساخته یاحجاری شده است که امروزه توجه کوهنوردان و گردشگران فراوانی را به خود جلب نموده است .وجود بافت و کوچ عشایر در فصل بهار، بازفت را به اکو موزه بزرگ کشور تبدیل کرده استگوناگونی زیبایی‌های طبیعی منطقه به شکلی است که بخش بازفت را به عنوان یک منطقه چهار فصل گردشگری معرفی کرده است,در این منطقه از شهرستان کوهرنگ،گیاهان در حاشیه هایی از انبوهی برف رشد می‌کنند .

..مشاهده کامل متن و منظره زیبایی را ایجاد کرده اندوجود چشمه ساران خنک و خروشان،رودخانه‌های نیمه جان اما همیشه روان بازفت و زاینده رود و کارون،رنگ‌های طبیعی بهار و کوچ عشایر و زندگی عشیره ای انسان‌های پاک منش ، سرزمینی را بازفت کرده است. منبع:http://zagrosmg.

blogfa.com/page/khodahttp://www.payam-zardkouh.ir/reports/87/95-report/87/130-well-donehttps://www.

tebyan.net/newindex.aspx?pid=41040http://www.kavge-taraz.

blogfa.com/category/29http://www.ostan-chb.ir/ShowPage.

aspx?page_=form&order=show&lang=1&sub=6&PageId=558&codeV=1&tempname=kohranghttp://www.chelgerd.ir/showpages.aspx?tid=9http://g-sh-k.

blogfa.com/cat-8.aspxhttp://www.abfar-chb.

ir/ShowPage.aspx?Page_=news&lang=1&sub=0&PageID=62&PageIDF=1http://dokhtaran4mb.mihanblog.com/post/14http://fa.

wikipedia.orghttp://www.ghatreh.comhttp://www.

irna.ir.