اطلاعات بیشتر


نام مکان:
چشمه کوهرنگ
استان:
چهارمحال و بختیاری
شهرستان:
کوهرنگ

معرفی نامه

شهرستان کوهرنگ یکی از شهرستانهای استان چهارمحال و بختیاری است. مرکز این شهرستان، شهر چلگرد است.چشمه کوهرنگ در چهار محال بختیاری قرار دارد و از چلگرد 30 کیلومتر فاصله دارد.این چشمه با دبی آب بسیار زیاد از دامنه‌های زردکوه سرچشمه گرفته و پس از گذشتن از پیچ خم‌های فراوان به دریاچه سد کوهرنگ میریزد و از تونل کوهرنگ وارد زاینده رود میشود.

دستیابی به این نقطه- که بیشتر در فصول بهار و تابستان جهت بازدید توصیه می‌شود- براحتی با هر نوع خودرو امکان پذیر می‌باشد.مناظر بسیار زیبای طبیعی اطراف چشمه و حضور عشایر در منطقه باعث شده که زیبایی این منطقه بیش از حد شود.راه دسترسی مناسب، آب آشامیدنی، فضای سبز دسترسی به هتل کوهرنگ از امکانات این منطقه به حساب می‌آید.شهرستان کوهرنگ بزرگترین جامعه‌ی ایلی کشور یعنی ایل هفت لنگ بختیاری را در خود جای داده است.

طبیعت بکر و زیبا و دست نخورده منطقه به همراه جاذبه‌های گردشگری بی نظیر سالیانه گردشگران بسیاری را از سراسر کشور و حتی دنیا به سوی این شهرستان هدایت می‌کنند.رنگ به دلیل داشتن جاذبه‌های طبیعی فراوان و چشمه‌های جوشان، یک شهرستان توریستی، سیاحتی، عشایری و ورزشی شمرده می‌شود که ماه اردیبهشت یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به این منطقه است.منبع:http://www2.edarekolchb.

sso.ir/http://www.epatogh.com/fountain-koohranghttp://www.

beytoote.com/http://www.tabnak.irhttp://www.

tamin.ir/News/Item/4252/108/4252.html.