اطلاعات بیشتر


نام مکان:
چشمه برم
استان:
چهارمحال و بختیاری
شهرستان:
لردگان

معرفی نامه

چشمه برم در مرکز شهر لردگان قرار دارد و با شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۱۵۰ کیلومتر فاصله دارد.جوشش چشمه‌های برم در مرکز شهر لردگان گردشگاهی با همین نام را به وجود آورده است . این چشمه پر آب یکی از سرشاخه‌های کارون به حساب آمده و چشم انداز زیبایی را برای شهر لردگان بوجود آورده استاین چشمه با دریاچه ای دایره ای شکل و زیبا از جمله چشمه‌های آهکی و گسلی است که به دلیل قرار گرفتن در این شهر گرمسیری آب و هوایی مرطوبی را به وجود آورده است. متوسط آبدهی این چشمه دو هزار و چهارصد لیتردرثانیه است, با وجود کاهش حجم آب سفره‌های زیر زمینی آبدهی این چشمه هزار و ۶۷۰ لیتر در ثانیه است و هفت نهر در جهت‌های متفاوت از آن منشعب می‌شود, بیش از دو هزارهکتارازشالیزارها و زمینهای کشاورزی پایین دست از این چشمه سیراب می‌شوند.

این چشمه دارای امکاناتی مثل جاده آسفالته، فضای سبز، سرویس بهداشتی، آب آشامیدنی، سکوی نشیمن، دسترسی به واحد پذیرایی و اقامتی، تجهیزات جهت بازی کودکان و پارکینگ می‌باشدچشمه برم لردگان با داشتن انواع ماهی ها، پرندگان آبزی ، درختان تنومند صنوبر و سکوهای نشیمن مناسب یکی از مناطق گردشگری مهم استان چهارمحال و بختیاری است ,این چشمه باعث به وجود آمدن آب و هوایی خنک و دلنشین در فصول بهار و تابستان شده و گردشگران زیادی را جذب می‌کند. لردِگان یکی از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری ...

مشاهده کامل متن ایران است. این شهر مرکز شهرستان لردگان بوده و در بخش مرکزی این شهرستان واقع شده‌است.لردگان از جمله شهرستان هایی است که تعداد زیادی از مردم بختیاری در آن زندگی می‌کنند و از نظر تقسیمات کشوری در استان چهارمحال بختیاری قرار دارد .منبع:http://www.

vandaclick.ir/http://fa.wikipedia.org/http://www.

tebyan.net/newindex.aspx?pid=۹۳۴&articleID=۸۶۱۶۸۰http://mohammaddarvish.com/desert/archives/۴۴۴۶http://www.

beytoote.com/iran/tafrihi/fountain-lordegan.htmlhttp://www.ghatreh.

com/http://www.jahaniha.com/i-lordegan-springs.htmlhttp://www.

ibnanews.ir/vdcj.aevfuqeyysfzu.htmlhttp://www.

epatogh.com/lordegan-place-to-go-for-spring-roll/http://www.jahanbinnews.ir/vdcg۳t۹q.

ak۹ww۴prra.html.