اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار گورگور آلوارس
استان:
اردبیل
شهرستان:
سرعین

معرفی نامه

شناسایی بیش از 100 منطقه طبیعی بکر و زیبا از جمله جنگل، پارک، چشمه، آبشار، رود، دریاچه، تالاب و... استان اردبیل به لحاظ منابع طبیعی بکر و منحصر به فرد به بهشت گردشگران و طبیعت نوردان تبدیل کرده است، اما بسیاری از این مناطق گردشگری طبیعی همچنان ناشناخته بوده و نیازمند معرفی است.

یکی از این جاذبه‌های زیبا چشه گورگور آلوراس می‌باشد. چشمه گورگور ازجمله چشمه‌های مشهور منطقه سبلان بوده و در دره آلوارس یا قزل گوللر که یکی از عریض‌ترین و باصفاترین دره‌های سبلان می‌باشد، در ارتفاع 2420 متری از سطح دریا واقع شده است. آبدهی این چشمه بسیار بالا بوده و آب از خلل و فرج دیواره صخره ای مشرف به دره با فشار بیرون می‌آید..

جهت دره گلستان شمال غرب - جنوب شرق است. ارتفاعات سبلان کوچک(هرم داغ) و حاج زال(بزداغ) به ترتیب در شمال و جنوب ابتدای دره قرار دارند که به وسیله گردنه معروف تندرلو به هم پیوند می‌خورند.با توجه به شیب تند مسیر تا رسیدن به رودخانه بستر آبشار مانندی را طی می‌کند و باتوجه به موقعیت تفریحی و تفرجی و ورزشی دره قزل گوللر و احداث پیست اسکی روی برف آلوارس در آن چشمه و آبشار گور گور نیز با دارا بودن آب و چشم انداز و فضای سبز جالب از نظر گردشگری را دارد.این آبشار در یکی از زیباترین نقاط طبیعی استان یعنی کوه سبلان قرار دارد و همراه با دیگر عناصر زیبا و بدیع طبیعی مانند یخچال‌های دایمی، چشمه‌های .

..مشاهده کامل متن آب گرم و آب‌های معدنی، فضایی مناسب و دلپذیر برای علاقه مندان به زیبایی‌های طبیعت پدید آورده است. آبشار گورگور با جمع شدن آبهای جاری از برفها وچشمه‌های ییلاقات آیقار، عربلو، اجیرلو، گورگور و جلودارلو در دره گورگور رودخانه کرکری را تشکیل میدهد.

در این منطقه، آب چشمه‌های منطقه سبلان به هم پیوسته و در شیب تندی به پایین سرازیر می‌شود.منبع :http://ardabil.irib.ir/http://www.

mehrnews.com/.