اطلاعات بیشتر


نام مکان:
باغ شهر شیدا
استان:
چهارمحال و بختیاری
شهرستان:
بن

معرفی نامه

یان‌چشمه روستایی است در شهرستان بن، استان چهارمحال و بختیاری.این روستا در گذشته بخشی از چادگان و استان اصفهان بوده است.این روستا در کنار زاینده رود و دریاچه پشت سد زاینده رود قرار گرفته است به همین جهت موقعیت مناسبی برای گردشگری و پذیرش توریست در تابستان‌ها دارد.باغ‌شهر شیدا در 93 هکتار و از سوی سازمان همیاری شهرداری‌های در این منطقه احداث می‌شود، کل مساحت شهرک توریستی شیدا 314 هکتار است.

منطقه نمونه گردشگری شیدا در فاصله 50 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.شهرک شیدا در محدوده بخش سامان و حاشیه زاینده رود احداث می‌شود و در آن امکانات و فضاهای تفریحی، اقامتی، فضای سبز، ویلا و امکانات اقامت گردشگران داخلی و خارجی مهیا می‌شود.با احداث این شهرک زمینه برای جذب و اسکان بیشتر گردشگران به این استان فراهم می‌شوددر «باغ‌شهر» برخلاف ساخت‌وسازهای متراکم فعلی داخل شهرها، ویلا جایگزین آپارتمان می‌شود و امکان اختصاص حیات مشجر به هر ویلا وجود دارد.شهرستان بن یکی از شهرستان‌های زیبای استان چهارمحال و بختیاری است که در سال ۱۳۹۱ به شهرستان ارتقا یافت.

مرکز این شهرستان شهر بن است شهری با مناظر طبیعی دیدنی و جذاب که به دلیل دارابودن اماکن مذهبی و متبرک و مردمی متدین و مومن از جمله شهرستان‌های پرگردشگر استان محسوب می‌شود. و دارای شهری به نام وردنجان نیز هست.این شهرستان ..

.مشاهده کامل متن شامل دو بخش مرکزی به مرکزیت بن و بخش شیدا به مرکزیت روستای یان چشمه می‌باشد. از دیگر روستاهای این شهرستان میتوان به حیدری شیخ شبان، آزادگان، تومانک، بارده، تمبک، ورعبدالله، پهنا، لارک و کرسنگ اشاره کردمنبع:http://www.farsnews.

com/http://isna.ir/http://www.donya-e-eqtesad.com/news/657721/http://fa.

wikipedia.org/.