اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار کرودی کن - تنگ زندان
استان:
چهارمحال و بختیاری
شهرستان:
لردگان

معرفی نامه

لردگان از شهرستانهای چهارمحال و بختیاری است ,این شهرستان در جنوب استان چهارمحال و بختیاری واقع شده استلردگان از سمت شمال به شهرستان‌های بروجن و اردل ، از سمت جنوب به استان کهگلویه و بویراحمد و از سمت شرق به استان اصفهان و از غرب به استان خوزستان منتهی می‌شود.آبشار کرودی کن از آبشارهای استان چهارمحال و بختیاری در شهرستان لردگان است و در منطقه حفاظت شده سبزکوه واقع شده است.تنگ زندان که مجموعه ای زیبا از کوهستان ،‌آبشار ، جریان آب ،گیاهان خودرو و حیات وحش است که با زیبایی‌های روح نواز خود مکان مناسبی برای گردشگران و طبیعت دوستان است.آبشار 100 متری تنگ زندان سبزکوه با هشت آبشار کوچک در شمال منطقه حفاظت شده سبزکوه قراردارد و در بین بومی‌های منطقه حفاظت شده سبزکوه به آبشار دودی یا 'کرودیکن' معروف استاین آبشار از پرآبترین و بلندترین آبشارهای ایران است.

کردوی کن به زبان محلی (مه دود مانند) است. منشا آب آن چشمه‌ای در ۵۰ متری پرتگاه آن میباشد. این آبشار در ۵۵ کیلومتری شمال لردگان مابین روستاهای معدن و کلارمویی در موقعیتی صعب العبور قرار دارد..

این مکان به دلیل شیب زیاد و نبود راه مالرو که حتی اجازه ورود به عشایر را نمی‌دهد، شاید تنها نقطه بکر استان باشد و برای سفر به آن حتما به راهنما نیاز است منبع:http://www.payam-zardkouh.ir/gallery/chbnature/88-galler/nature/163-tangezendanhttp://vista.ir/http://k2mount.

blogfa.com/.