اطلاعات بیشتر


نام مکان:
روستای درمیان
استان:
خراسان جنوبی
شهرستان:
درمیان

معرفی نامه

شهرستان دَرمیان به مرکزیت شهر اسدیه، یکی از شهرستان‌های استان خراسان جنوبی است.این شهرستان در شرق شهرستان بیرجند، جنوب شهرستان قائن و شمال شهرستان سربیشه قرار دارد و در حال حاضر دارای سه بخش مرکزی، قهستان و گزیک، ۶ دهستان و ۱ نقطه شهری می‌باشد. شهرستان درمیان، تا سال ۱۳۸۴ یکی از بخش‌های شهرستان بیرجند بود که در این سال و پس از تشکیل استان خراسان جنوبی، جدا شده و به شهرستان تبدیل شد.روستای درمیان، روستایی است در دهستان درمیان از توابع بخش مرکزی شهرستان درمیان، بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ مرکز آمار ایران، جمعیت آن بالغ بر ۱۲۶۹ نفر بوده است که از این تعداد ۹۰۹ نفر باسواد بوده اند.

این روستا طبیعت بسیار زیبا و باغ‌های میوه فراوانی دارد.روستاهای مهم بخش مرکزی شهرستان در میان عبارتند از:درمیان ، اشک، تاغان، جاجنگ، درمیان، دادران، زیدان، سرو، فورگ، میاندشت بورنگ، چک، خلف، تخویج، دره چرم، مسک، نوزاد، هندوالان .قوچ اوریال درمیان شهرتی جهانی دارد و فقط در ایران و در منطقه حفاظت شده درمیان یافت می‌شود.گربه شنی، عقاب طلایی، پلنگ، آهو، گرگ، کفتار، هوبره، کبک، تیهو و هما به عنوان دیگر گونه‌های جانوری نادر منطقه حفاظت شده درمیان است.

انواع خزندگان مانند انواع مارها، آفتاب پرست و بزمجه در این منطقه حفاظت شده زندگی می‌کنند.همچنین در ایران فقط 22 قطعه عقاب طلایی زندگی می‌کند که آن هم ...

مشاهده کامل متن در منطقه حفاظت شده درمیان است.منبع:http://www.skchto.ir/http://khavarestan.

irhttp://fa.wikipedia.org.